Ara 31, 2013
1244 Views
0 0

1 Yıl

Written by

Bugün 31.12.2013. Bu gece yeni yıla gireceğiz. Aslında bugün sıradan bir gün bana göre. Çoğu insan bugün eğlenir, gezer ya da ne bilim işte ama yaparlar bir şeyler. Ben normal günler gibi karşılarım bugünü. Hatta bugünü biraz daha aşağılık görürüm. Daha çok üzer beni bugün. Çünkü her yılbaşının bir diğer adı zamdır benim ülkemde. Özellikle sigaraya zam. Bu yılda zam gelecek diyorlar. İnşallah gelmez. Bir öğrencinin parası çok yetmiyor sigaraya. O yüzden bugün cebimdeki parayla alabildiğim kadar sigara paketi aldım, hem de en sevdiğimden.
Bugün evden çıkmak zorunda değildim aslında. Ama kendimi rahatlamak, kendimle konuşmak, kendimle yüzleşmek için çıktım dışarıya. Eğlenmek ya da içki içmek için değil. Zaten ben içki içmem. Neyse ne diyordum, evet çıktım evden. Minibüs durağında minibüs beklerken bir sigara yaktım. Minibüs geldi ve geçen 2013 yılında hatıralarımın en fazla olduğu yere gittim. Hava soğuktu. Kış günü normal dedim. Geçtim bir bankta oturdum. Sigara içiyor ve düşünüyordum. Ben bir yıl boyunca ne yaptım? Ne kadar ilerledim? diye sordum kendi kendime. Baktım hala aynı banktayım. Bir yıl boyunca hep aynı bankta oturmuşum. Bir adım ileri gidememişim. Dostum dediğim insanlar hani nerede? Hiçbiri yanımda değil. Aradıklarımın çoğu meşgul. Bazıları da cevap veremiyor. Sadece iki kişi… Yazık dedim. Hiç kimse mi olmaz dedim. Bir insan gerçekten bu kadar yalnız olabilir mi? Tüm dostluklar çıkar için mi? İki kişi hariç dostum diyebileceğim bir insan bile yokmuş meğer. Başka bir gün olsa ya da işi düşse hepsi üst üste arar. Eeee peki şimdi? Şimdi herkes buhar. Sevgilim de yok benim. Zaten kız milletini hiç anlamıyorum. Sevgili de istemiyorum ama dışarıda mutlu çiftler görünce üzülüyor insan. Neyse bu sıkıcı konuları bırakalım. Gerçekten düşündünüz mü hiç; koskoca bir yıl daha geçti yani 365 gün(dile kolay ÜÇYÜZALTMIŞBEŞGÜN) geçti gitti, siz ne yaptınız? Hayatınızda ne değişti? Bir yıl önce neredeydin şimdi neredesin? Eminim bir hedefin vardı. Bu yıl şunları yapacağım dediğin şeyler vardı. Peki yapabildin mi? Hedefine ulaşabildin mi? Yoksa aynı yerde misin? Bir düşün. Bir bak geçen bir seneye, ne yaptın sen bir sene boyunca? Geri gelmeyecek bir yıl da ne yaptın sen? Bunları düşün. Varsa hataların onları gör. Ve bu yıl bunları tekrarlama. Kendine bir hedef belirle. Seneye şurada olacağım de. Seneye böyle olacağım de. Ve bir yıl boyunca uğraş. Tam bir yıl sonra tekrar bak bakalım kendine o an neredesin?

tarantino

Hayata bir türlü tutunamadık. Hep ince çizgilerle kaybettik. Belki de hiç kazanamadık. Ama çok sevdik. Sevilmeyi az da olsa tattık. Ancak hiçbir zaman sevdiğimiz kadar sevilmedik.
Avatar

Latest posts by tarantino (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.