Kayıt Ol
Eyl 20, 2013
951 Views
0 0

2013’ün Öne Çıkan Kitapları

Written by

Doctor_Sleep

Stephen King – Dr. Sleep

The Shining’teki Danny Torance’a ne olduğunu merak edenlerin bekleyişleri 2013’te bitiyor. 30 senenin ardından Stephen King Danny’nin başına gelenleri Dr. Sleep’te başucunuza taşıyor.

Dan Baum – Gun Guys A Road Trip

Amerika’nın, Amerikan vatandaşlarının silahlarla “yakın bağı”na dair bir kitap Gun Guys. Dan Baum bu ilişkinin nedenlerini, nasıllarını tartışıyor.

Nathaniel Rich – Odds Against Tomorrow

Göreviniz iş ve finans dünyasının büyük şirketleri için piyasanın tansiyonunu tutmak ve kötü olasılıkları önceden tahmin ederek patronların güvenli limanda kalmalarını sağlamak. Peki ya en kötüsü başınıza gelse ne yaparsınız? Rich’in bir iki fikri var.

Vladimir Nabokov – The Tragedy of Mr. Morn

Edebiyat dünyasının vazgeçilmez isimlerinden Nabokov’un kaleme aldığı tekrar tiyatro oyunu olma özelliğini taşıyan The Tragedy of Mr. Morn hayalgücü, gerçeklik ve mutluluk üzerine bir çalışma.

Karen Russell – Vampires in the Lemon Grove

Kısa hikayelerle doğaüstü yeteneklere sahip olanların dünyasına giren Amerikalı Russell Vampires in the Lemon Grove’da sekiz farklı anlatımla bir vampirin, bir grup liseli kabadayının ve daha birçoklarının hayatlarına ışık tutuyor.

Nathan Rabin – You Don’t Know Me But You Don’t Like Me

Rabin müzikle başlayan ve devam eden uzun ama bir o kadar eğlenceli bir romanla raflardaki yerini alacak. Müzik dünyasının en büyük iki hayran platformu olan Insane Clown Posse ve Phish’in birbirinden tamamen farklı hayran kitlelerine büyüteç tutuyor. Hippie’ler hiphop hayranlarıyla karşı karşıya.

Toby Barlow – Babayaga: A Novel

Kurt adamlar ve vampirlerle dolu fantastik hikayelerin yazarından gelecek senenin en fazla umut vadeden romanlarından bir tanesi Babayaga. Bu defa 1950’lerin Paris sokaklarında cadılar ve casuslarla örülü bir hikayeyle Toby Barlow kütüphanedeki yerini almayı bekliyor.

Aleksandar Hemon – The Book of My Lives

Sarajevo’dan başlayıp dünyaya yayılan bir yaşam hikayesi Hemon’ınki. The Book of My Lives’ta gazeteci kimliğini ön plana çıkartan yazar farklı hayatlardan kesitler sunuyor.

Chimamanda Ngozi Adichie – Americanah

New York Times’ın Bestseller yazarlarından Adichie Americanah’da Nijeryalı iki gencin kıtalar arası yolculuğunu ve aralarındaki ilişkiyi anlatıyor. Uyumadan önce hafif bir şeyler okumak istiyorsanız iyi bir seçim olabilir.

Neil Gaiman – The Ocean At The End Of The Lane

Edebiyat denilince korku ve gerilimi baş köşesine koymak isteyenler için Gaiman’ın son kitabı doğru seçim. Öteki dünyanın karanlık canavarları bugünü ziyaret ediyor.
kaynak:GQ
follow

Mesut OK

Editör at Genç Yazı
Genç Yazı Farkındalık yarat Projesi | Hikaye, Şiir, Öykü, Roman, Deneme yazan Genç Yazarların @gencyazi hesabından 60 bine sesini duyuruyor.
Mesut OK
follow
Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.