May 30, 2016
980 Views
0 0

Dertliyim, bir kulak verin!

Written by

Birine iftira atmak ne kadar da kolay değil mi? Hele ki neredeyse tüm açıklarını bildiğiniz insana. Size göre yeterli bilgi varsa iftira atmak mübah öyle değil mi? Bazı doğrular kime göre doğru? Çoğunluğa göre doğru olan şey aslında gerçek doğru mudur? İşin aslını astarını anlamadan yargısız infaz yapmak çok basit. Çünkü gözden çıkarmışsınızdır yere göğe sığdıramadığınızı. Ya da yere göğe sığdıramıyor taklidi yaptığınız! Çıkarlarınıza ters düşen bir şey yapmıştır belki. Belki de yıllardır bu anı beklediniz. Yemin ettiniz ara bozmak için. Tamam sizinle arası bozuktur, bozuk para gibi harcar atarsınız. Tercih sizin. Lakin tüm destekçilerini elinden alacağım diye bir tehdit de nedir? Bu kadar alçalmak… Ne bileyim hiç kimseye konduramadığım bir meziyet. İnsanlığa yakışmayan bir durum söz konusu.
Peki ya diğerlerine ne demeli? Madem gerçekten bir sorun var, madem siz bu insana dostum, kardeşim dediniz neden biriniz de çıkıp biz sana kırgınız demediniz? Ya da neden ara bozucunun fitnesine kanıp kardeşliği bir anda sildiniz? Tabi çok olan güçlü olur diye düşündünüz değil mi? Ya da tek kişiye suç bindirmek kolay nasıl olsa altından kalkamaz bize delil bile sunsa biz ifritçiye inanırız dediniz. Ne diyeyim yazıklar olsun bana kendimi iyi tanıtamamışım sizlere. Ne diyeyim yazıklar olsun size kardeşim dediğiniz insanı yargısız infaz ettiğiniz için. Zerre kadar da hakkım varsa hiç birinize helal değildir. Siz de bana helal etmeyin.
Peki ya bana ne demeli? Kafamda deli sorular. Kafamda mahkeme var. Her oturumda kendime idam kararı çıkardığım bir mahkemem var. Tek kişi olmaktan çıktı beynim sanki içeride hazır bir ordu var. Her an patlamaya hazır bir kaos. Sürekli olarak yaşananları tekrarlayan bir sinema seansı. Yürüyen fakat hiç bir şey göremeyen biri…
Son söz vesselam; at gibi giden it gibi döner.

Article Categories:
Hayata Dair

Comments to Dertliyim, bir kulak verin!

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.