Kayıt Ol
Nis 21, 2014
1050 Views
0 0

BATI BATI DİYEREK BATIYORUZ !

Written by

 

 Evet pek sevgili arkadaşlarım,  kardeşlerim,okuyucularım .
 Bir çoğumuz batı medeniyet, uygarlıktan bahseder ama tarihten bu güne baktığımız da medeniyet, uygarlık bi yana dursun sömürgeci barbar bir batı çıkıyor karşımıza.
ABD dünya bir medeniyetler çatışması dedi . Bizlerse hep bunları okuduk, , bunları tartıştık. Okadar tartıştık ki kendi tarihimizi, kendi kültürümüzü unuttuk. Kendi insanlık anlayışımıza yabancılaştık. Bu yanlış algı ve yanlış bilincin adı ise; kültür emperyalizmidir.
Çoğu insan batının vitrinini görür.Batı; siyasilerin, kapitalistlerin, orduların ve silah üretici bilim adamlarının oluşturduğu başka bir dünyadır.Öyle ki Haçlı seferleri, Engisizyon, Afrika’nın 350 yıl boyunca köleleştirilerek çökertilmesi, Avusturya’nın işgali ile yerli halkın yok edililişi, Çinle Afyon savaşları dünya’yı paylaşım amaçlı birinci ve ikinci dünya savaşları, bir çok ülke ile en son Afganistan ve Irak’ın işgali bunlar birer medeniyet değil batının barbarlık tarihinin kesitleri. Kısacası batının Hristiyan tarihi bin yıldan itibaren pekte masumhane değildir. Ama ne varki bunları böyle anlatıp yada uzun vadeli emperyalist projelerinden bahsedince “yok canım abartma”veya “komplo teorisi kurma” denir. Aslında biz uzun vadeli plan yapmayan ve işin esası böyle bu kadar kötü niyetle geleceğe ait senaryolar kurmayan bir millet olduğumuz için uzun vadeli planlardan pekte anladığımız söylenemez.
 Ezcümle, ne yazık ki okumuyoruz, bilgilenmiyoruz, ancak ahkâm kesiyoruz. Bazısı bilmeden ahkâm keser , bir kısmı ise  bilmeden konuşur. Yani okuyan yok , , konuşan çok.  Uğur Mumcu ne kadar güzel söylemiş “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar “diye.
Ne yazık ki bilgi sahibi olanlar konuşuncada abartma diye tepki veriyoruz. Evet arkadaşlar Batı Türkiye’de eski ve yeni tüm kiliseleri açılmasını , çan seslerinin Anadolu’ya yayılmasını ve buralarda ibadet edilmesini isterken kendi ülkesinde ise İsviçre örneğinde olduğu gibi minare ve ezanı yasaklamaya çalışır. Üstelik bu yasağa halkı da ortak ederek referandum yapmak suretiyle çoğunluk yaratır.
             Şimdi size soruyorum batı battı gidiyor siz hala Batıya medeni diyenlerden misiniz yoksa ?
 
                                                                                                                                                                     Şuşudan fısıltılar
                                                                                                                                                                    Selam ve Dua ile

 

 

 
                                                                    

Suheda Fidanol

blog'unda siyasi yazar
İran göçmeni
blogger editör // tasarım&Stling
Avatar

Latest posts by Suheda Fidanol (see all)

Article Tags:
· · · · ·
Article Categories:
Anekdot

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.