Şub 1, 2014
1449 Views
0 0

Bazı anlar olur hayatta.

Written by

Bazı anlar olur hayatta. Çok konuşmak istersiniz. Herhangi biriyle herhangi bir konudan. Sadece konuşmak istersiniz. Düşünmeden cümleler kurmak istersiniz. Ne dediğinizin, kime söylediğinizin hiçbir önemi yoktur sizin için. Sadece konuşmak istersiniz. Ama belli bir zaman sonra bu istek yerini sessizliği bırakmak ister. Herkesin bir anda susmasını istersiniz. Dünyanın durmasını istersiniz. Zamanın durmasını istersiniz. Ve yalnızlığınızla, sessizce kalmak istersiniz. O an her şey anlamını yitirir. En çok konuşmak istediğiniz insan karşınıza çıksa bile siz bunu ya fark etmezsiniz ya da konuşmak istemezsiniz. Çünkü yalnız kalmak istiyorsunuz. Aradan biraz zaman geçer. Yalnızlığınızla ve sessizliğiniz gerektiği kadar vakit geçirdikten sonra, bir an gelir ve yaşadığınızı tekrar fark edersiniz. Hayata dönmeniz gerektiğini anlarsınız. Hayata dönmek için önce duşa girersiniz. Güzel bir şekilde suyun altında düşünür, plan kurarsınız. Hayatı nerede bıraktığınız hatırlar. Ve duştan çıktığınızda yapmanız gereken şeyleri sıralarsınız. İlk sıradan başlarsınız. Bu ilk aşamayı genelleştiremem. Benim için ilk aşama evden çıkıp bir sigara içmek olur. Sonra yapmam gereken ne varsa onları yaparım. Ve çok az düşünmeye gayret ederim. Çünkü böyle anlarda düşünceler çok tehlikeli olabilir.
Bazı anlar olur hayatta. Sadece yalnız kalmak istersiniz. Sebepsizce. Sadece istersiniz.
Bazı anlar olur hayatta. Konuşmak istersiniz. Ama karşınızdakinin kim olduğu, ve muhabbetin konusu hiç umurunuzda olmaz. Sadece konuşmak istersiniz. Sadece istersiniz.
Bazı anlar olur hayatta. Hiç yaşanmamış istersiniz.
Bazı anlar olur hayatta. Hep o anın hatırası canlanır kafanızda.
Bazı anlar olur hayatta. Ölmek istersiniz ama ölemezsiniz. Çünkü her şey sizin istemenizle olmaz.

tarantino

Hayata bir türlü tutunamadık. Hep ince çizgilerle kaybettik. Belki de hiç kazanamadık. Ama çok sevdik. Sevilmeyi az da olsa tattık. Ancak hiçbir zaman sevdiğimiz kadar sevilmedik.
Avatar

Latest posts by tarantino (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.