Oca 8, 2014
1256 Views
0 0

Dostluk

Written by

”Dostluk ise daha sadedir. Uzun sürelidir ve elde edildi mi, artık ondan kurtuluş yoktur, gereğini yerine getirmek gerekir.” (Albert Camus)
Durdu birden. Boğazı dinlemeye başladı. Şöyle bir baktı boğaza. Sanki vedalaşır gibi. Buralardan gidecekti. Arkadaşlarıyla vedalaşmadan önce şehirle vedalaşmaya başladı. Belki hiç özlemeyecekti burayı. Belki de hemen dönmek isteyecekti. Bilmiyordu ne olacağını. Tek bildiği artık bu şehri terk etmenin vaktini geldiğiydi. Daha fazla duramazdı. Şehir onu boğmaya başlamıştı. Bu şehirde her yer, her şey ona kaybettiği sevgilisini hatırlatıyordu. Artık beklemek istemiyordu. Umutsuzca beklemekten bıkmıştı. Bir sevdaya düşmüş sevdasında başarısız olmuştu bu şehirde. Sevdasında başarısız olunca bir dava belirlemiş kendisine davasında da başarısız olmuştu. Çok fazla başarıları olmamıştı bu şehirde. Sadece önemsiz bir kaç şeyi başarmıştı o kadar. Bu şehir ona uğursuz gelmişti. Bu şehir onun tüm şanslarını yutmuştu. Bu şehir elinden her şeyini almıştı delikanlının. İlham perisi bile terk etmişti genci. Başka bir şehre gitmenin vakti gelmişti. Yola çıkmadan arkadaşlarıyla vedalaşmaya gitmek için yola koyuldu. Hızlı yürüyerek kısa bir zaman içinde buluşma yerine gitmişti. Yine erken gittiğini sandı. Bir arkadaşı bile gelmemişti daha. Ya da o öyle sanıyordu. Fazla dikkat etmemişti ama mekan bomboştu. Bir tek insan bile yoktu. Ama gencin umurunda olmadığı için fark etmedi. Kendisini çok şansız zanneden bu genç aslında ne kadar şanslı olduğunu bilmiyordu. Onu seven bir çok dostu vardı. Birbirlerini tanımayan ya da onun sayesinde tanışan bir çok arkadaşı birden hep birlikte girdiler içeri. Delikanlıya sürpriz yaptılar. Onun her şeyi yapabileceklerini ispatladılar. Ve bayağı bir dil döküp sonunda genci vazgeçirdiler şehirden gitme düşüncesinden. Dostluğun ne kadar önemli olduğunu yeniden anlamıştı. Bu hayatta yani bu devirde aşk yalandan başka bir şey değil. Dostluk, çoğu çıkar ilişkisi, kurmaca, yalandan. Ama genç şanslıydı onun dostlarının dostlukları gerçekti. Ve o bunun farkındaydı.

tarantino

Hayata bir türlü tutunamadık. Hep ince çizgilerle kaybettik. Belki de hiç kazanamadık. Ama çok sevdik. Sevilmeyi az da olsa tattık. Ancak hiçbir zaman sevdiğimiz kadar sevilmedik.
Avatar

Latest posts by tarantino (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.