Kayıt Ol
Nis 6, 2015
1880 Views
0 0

Gece ve Sen

Written by

 

Biraz sessizlik içinde, hafif bir müzik fısıldıyor kulağıma. Kimin söylediğinin veya ne söylediğinin bir önemi yok. Sadece hayallerime yön vermesi yetiyor ritmin. Gece saat 3ü biraz geçmiş, önümde sayfalarca kirletilmeyi bekleyen bembeyaz bir kaç kağıt. Ve en sevdiğim kalemim. Telefonumda senin resmin, aklımda hayallerim başrolü sen olan. Birde masa lambam sadece kağıtları aydınlatan. Bir bardak da kahvem uyanık kalmamı sağlayan.

 

Seni nasıl anlatsam bilmiyorum. Her başladığım cümlenin üstünü karalayıp yeniden deniyorum, ama nafile. İşe yaramıyor.  Hep bir eksik kalıyor cümlelerim. Hiç bir kelime ifade etmiyor seni. Meğer seni yazmak ne zormuş sevdiğim. Bir eksik kalıyorsun hep, aklımdaki senle cümlelerimdeki sen hiç tutmuyor birbirlerini. Sanırım seni yazmayı değilde sana yazmayı denemeliyim.  Yeni bir kağıt koyuyorum önüme ve sana dalıyorum yine, hayallerine. Gece daha da ilerledikçe hafifçe efkar da değiyor tenime usulca. Hafiften gözlerim nemleniyor, uykusuzluğun ve efkarın getirdiği yoğunlukla bir damla kayıyor gözlerimden. Yavaşça yüz hatlarımdan aşağı iniyor ve yazdığım kağıtta son buluyor yolculuğu. Ardına ilk damlanın yolunu izleyen bir kaç yaş daha onu izliyor. Ve senle doluyor bedenim her zerresi.

 

Artık anlamlı anlamsız sevgimi karalıyorum kağıtlara göz yaşlarımla birlikte. Sol yanımın ritmi değişiyor dahada hızlanıyor, biraz da acıyor sanki. Yürüyüşün,  gülüşün, bakışın, hepsi aklımdan yavaşça geçiyor sırasıyla. Senle doluyum artık kalbimin en derinliklerine kadar. Sen olmasanda yanımda seni hissediyorum artık, sanki bana dokunuyormuşsun gibi. Bir kaç satır şiir dökülüyor ellerimden, beni anlatan :

Yine bir gece vakti,
Sana yazılar yazıp hayaller kurduğum.
Yine bir gece vakti,
Senin için gözyaşı döktüğüm.

Ağlamaktan bitap düşmüş halde kafamı koyuyorum masanın üstüne, gözlerimi kapadığım anda sen belirliyorsun o güzel gülüşünle birlikte. Şimdi uyku vakti tutamıyorum artık kendimi. Ağlamaktan yorgun düşmüş gözlerimle birlikte tüm vücudumu esir alıyor uyku, sinsice. Ve şimdi rüyalarıma gel sevdiğim,  nden tek isteğim rüyalarıma misafir ol,  kalbimin en değerlisi. 

Mehmet KAYMAK

@mmehmetkaymak

Twitter

Mehmet KAYMAK

İzmir
İYTE'20 Mathematics
Avatar

Latest posts by Mehmet KAYMAK (see all)

Article Categories:
Deneme · Şiir

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.