Kayıt Ol
Eki 1, 2017
1885 Views
3 0

Genç Yazarlar Derneği Yayınevi

Written by

Değerli Genç Kalemler,

Genç Yazarlar Derneği olarak birinci hedefimiz yayınevi projesiydi, Altta kısa başlıklar halinde nasıl bir yapıya sahip olacağımızı anlatmıştık, Derneğimize kayıt olan üyelerden biliyorsunuz bağış toplamıyoruz fakat bir türlü ihtiyaç duyduğumuz finansal güce ulaşamadık. Bir çok genç yazarımız kitap bastırdı, gerek maliyetinden fazla para harcadı gerek tanıtımı az yapıldı. Bu süre zarfında eksiklikleri incelememiz ve yayınevlerinin kitap basım maliyetlerini araştırmamız adına doğru değerlendirilmiş bir zaman diyebiliriz.

Artık yaptığımız incelemelerde kitap yayınlatmak isteyen yazarlarımıza iki hususta destek olabiliriz.

 1. Derneğin yayın evinden maliyetine bastırma imkanı
 2. Dernek üyelerinin yıllık belirli bir tutar bağış yapmasıyla ortak kararla basılacak kitap

Detayları önümüzdeki süreçte netleştirecegiz; Bize info[@]gyd.org.tr mail adresinden veya whatsapp 05322017899 numarasından ulaşabilirsiniz.

YAYINEVİ PROJEMİZ NEDİR? Derneğimize bağlı iktisadi bir işletme olarak kurulması planlanan yayınevi projemiz en öncelikli ve acil hedefimizdir. Maddi çıkar gözetmeksizin çalışacak ve amacı, genç ve tanınmayan yazarların, düşünürlerin, şairlerin fikri yada sanatsal değer taşıyan eserlerini edebiyatımıza kazandırmak olan bu proje, mümkün olabilecek en düşük maliyetlerle genç yazarların eserlerini kitaplaştıracak, basımlarını, dağıtımlarını ve tanıtımlarını organize edecek kolektif yapıda bir kuruluş olacaktır.

NEDEN YAYINEVİ? Çünkü kendi yayınevimiz olursa klasik ticarethane tipi yayınevlerinde maruz kaldığımız/kalacağımız tüm sömürgeci, fırsatçı, küçük düşürücü uygulamalardan kendimizi ve izdeşlerimizi koruyabilir, dileyen her yazarın derneğimiz finanse edemezse dahi en asgari bedellerle ve en uygun koşullarla kendi eserinin basım ve dağıtımını yapabilmesini sağlayarak yaratıcılarımızı ticaretin dişlerinden saklayabiliriz.

HEDEFİMİZ NE? Yayınevi projemiz,yalnızca varlığını sürdürebilecek ölçüde gelir marjıyla yetinecek bir kooperatif yapılanmasıdır ve öncelikli gayesi olası en düşük bedel ile yazarlarımızın eserlerini incelemek, yayına hazırlamak, gerekli izinleri alarak basımını ve dağıtımını sağlamak, tanıtım ve satış operasyonlarını üstlenmektir.

YAYINEVİMİZİN NE ŞEKİLDE KURULACAK VE SAHİBİ KİM OLACAK? Sizlerden gelen görüşler ve uzun tartışmalar sonucunda yayınevimizin bir şirket olarak değil, sadece derneğimize bağlı bir iktisadi işletme olarak kurulmasına ve ancak o şekilde hepimizin yayınevi olacağına karar verilmiştir. Derneğimize üye olan herkes yayınevimizin gerçek sahibi demektir.

Yayınevi projesi tam yazısı http://www.gyd.org.tr/projelerimiz/yayinevi-projemiz/

Genç Yazı Editör

Keşfedilme süreçlerinde,Hikaye-Öykü,Şiir, Roman, Deneme yazan Kağıt kesikli parmakların Şans faktörüne olan ihtiyacı minimuma indiriyorokutuyoruz.
Genç Yazı Editör
Article Categories:
Editör Notları

Comments to Genç Yazarlar Derneği Yayınevi

 • Edebiyatın tüm hızıyla ekonomik bir piyasaya dönüştüğü bu dönemde çok güzel bir atılım, tebrik ediyorum. Sunduğunuz her iki maddede mantıklı görünüyor. Durumu yerinde olan bir yazarın kendi maliyetini karşılayabileceği gibi, derneğinizin oluşturacağı bir heyetten onay alacak bir eser üyelerin katkısıyla basılabilir. Işin ekonomi tarafına fazla girmek istemiyorum ancak üyelerden aylık çok cüzi bir miktar toplanmak suretiyle kaynak yaratabilir. 100 kişinin vereceği 10’ar lira bir yıl içinde belki de bir kaç yazarı edebiyatımıza kazandırmak olacaktır (maliyetleri bilmiyorum ama).
  Umarım başarılı olursunuz.

  Avatar Cengiz Baykurt 2 Ekim 2017 00:12
 • Merhabalar,

  Siteniz http://www.gyd.org.tr çalışamıyor/açılamıyor ve siteniz uluslararası sitelerde de “down” (çökmüş) olarak gözüküyor. Bu hata düzeltilecek mi?

  Teşekkürler.

  Avatar Muhlis Gursoy 2 Ekim 2017 21:51
  • Selam Gürsoy, şu anda aktif sayfamız hangi uluslararası sitede çökmüş görünüyor? daha fazla bilgiye ihtiyacımız var.

   Avatar Mesut OK 3 Ekim 2017 05:39
   • Cevabı aşağıya dün yazdım, bilginize…

    Avatar Muhlis Gursoy 5 Ekim 2017 17:54
 • Buraya bakabilirsiniz : http://www.isitdownrightnow.com/gyd.org.tr.html

  Ben sitenizi açarken de “siteye ulaşılamıyor” diyor. Hata olarak da “ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED” mesajı geliyor.

  Avatar Muhlis Gursoy 4 Ekim 2017 07:08
 • merhabalar
  yazinizi yeni okudum ve corbanizda bir tuzum olsun isterim size mail adresimi birakiyorum bana daha detayli bilgi verirseniz sevinirim bu konuda
  saygilarla
  nurper

  nurper@mail.de

  Avatar nurper 3 Kasım 2017 02:00

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.