Kayıt Ol
Haz 11, 2018
737 Views
1 1

GÖRDÜM GÜNÜMÜ

Written by

2009 yılında başlayan o eşsiz maceram bitmedi. Aradan sekiz yıl geçmesine rağmen tutkum,sevgim her seferinde daha da çok artı.

Bir dershane çıkışı, soğuk havada donan ellerimi ısıtan o ergen çocuğa aşık olmuştum. Böylece hikayem başlamıştı. Platonik aşıktım. Dershane bitmiş, sınavı kazanmıştım. İstanbul’dan bile gitmiştim.. Ama gittiğim her yere onu da götürüyordum. Rüyalarıma girdiği anları, bana herhangi bir sebepten mesaj atışını, hepsinin sevincini, buruk acısını burada yazarak sizlerle paylaşmıştım.

Aradan yıllar geçti. 2017 nin yazında Ahmet’ten bir mesaj geldi. Hayatımın ikinci dönüm noktasıydı. Bana aşıktı. Yıllar sonra.. Memleketteydim. İstanbul’a hemen dönemedim. 2 ay sonra uçarak gittim. Onu görmeden önce heyecanım dinsin diye bir şeyler karaladım.

“7 yıldır istediğim, duam, hayalim 29 Ağustosta mesaj attı. Evet artık hayatımda. Hayatımın bi parçası değil, hayatımın tamamı. Kalbim bi arı kovanı gibi kımıl kımıl. Eskisi gibi anlatamıyorum onu. Yeni bir lisan, yeni kelimelere ihtiyacım var.Henüz görmesem de onu, o kara koca gözlerini izleyemesem de, bende yer ettiği Konya ovasında, orada huzurlu olduğunu biliyorum. Çünkü ben huzur kelimesini ilmik ilmik işleyip onun göykyüzüne attım. Sevgiliye ulaşınca kelimelerimi kaybedeceğim diye ödüm kopardı. Ama öyle olmadı. Adeta coşkulu bi ırmak gibi ruhumu yağmaladılar. Yağmalanan her hücrem yerine geliyordu. Dehşet mutluluktu.”

Elif Ahmet’ine kavuşmuştu.

Ahmet çorak kalbini, bilinmezliğini, karanlığını Elif’le dolduruyordu. İki elmanın yarısından daha çok gökyüzünün mavisiydiler. Özgür ve Bütün.. Mutlu iki kalp.”

Onu yıllar sonra görünce kalbim yokuş aşağı indi. Gülümsedim. O da gülümsedi…

 

Şimdi ise Baykışum  (Ahmet) yok.. Gitti.. Onunla olmayı tattıktan sonra, onsuz yaşamak çok oldukça bayat.. Sevincim sevinç değil. Ama üzüntüm şeddeli.

Hayatımın en güzel altı ayıydı. En muhteşem altı ayı..

Ne zaman Flört çalsa bir yerlerde, bi baykuş resmi görsem, yahut Ahmet sokağına sapsam içime kocaman bir öküz oturur sadece.

 

Çok mutlu ol Baykuş..

 

Elif..

 

Elif Akbey

"Hayatın kusmuklarıyız biz. Ölünce temizlenen."

8 yaşından beri yazmaya aşık - Kitap kurdu - Kafası Karışık Çevre Mühendisi -
Elif Akbey

Latest posts by Elif Akbey (see all)

Article Tags:
· · · · · · · ·
Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.