Kayıt Ol
Eyl 1, 2018
468 Views
1 7

Hayat Nedir ?

Written by

Hayat Nedir?

Hayat senin dışındaki organik ve inorganik faktörler aracılığıyla hareket alanının belirlendiği, dışına çıkamadığın, zaman hüzmesinde sonuna gidene kadar keyif almaya çalışmaktan başka bir şey yapamadığın bir kafestir.

Hayatın kutsallığı yoktur. Adaletin kutsallığı vardır. Ve insanların çoğu hayatın içindeki zevklere, adaletin terazisinden daha fazla önem verirler. Neredeyse hepsi demeliyim.

Seçeneklerin kısa vadede azdır, yaptığın seçimler uzun vadede büyük değişimler getirebilir.

Ve yaşayan şey, aslında birey olarak bizlerden çok daha büyük bir şeydir. Önemli olan bu büyük şeyin hafızasına erişebilmektir. Yani dünyada geçmişten, devam eden zamana süregelen fikirler, olaylar kişiler ve bunların iç içe geçtiği hikayelerden oluşan büyük bir hafıza. Bu dev hafızayı öğrenmek istediğinde, kendi küçük hafızanın etkilerinden kurtulursun. Ve aradığını anlamaya daha yakın olursun.

En çok okunan yazım için; 

 

Takip et!

Rümeysa Sarıarslan

Merhaba,Hayatımızın çoğunu bir sis perdesi ardından yaşıyoruz. Kişisel aydınlanmamızı yaşayacak kadar şanslı ve gelişime açık biriysek, hayatın daha gerçek bir versiyonunu keşfediyoruz. İşte bu gerçeklik daha ne kadar öteye ulaşabilir! Bunu merak ediyorum. Bu merakı birlikte paylaşalım, keşfedelim ve en güzelini, en iyiyi deneyimleyelim! Sevgiler.
Rümeysa Sarıarslan
Takip et!

Latest posts by Rümeysa Sarıarslan (see all)

Article Tags:
· · · · · · · · · · · · · · · · ·
Article Categories:
Aforizmalar · Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.