Haz 21, 2019
143 Views
1 0

İzin ver, Tanrı Eve Dönsün l

Written by

Eylül Başak

HAKKIMDA; Herkese merhaba, yazarı olduğum ikitekbirlik-e.blogspot.com ile ilgili olarak daha önce hiç açıklama yapmadım ve zamanı geldi.
Bu blog, ( yazı serisi ) Kendi, son derece olumsuz şartlarda gelişen yaşam deneyimlerimle, tek başıma verdiğim pozitif dönüşüm savaşımın, mücadelemin, emeğimin ve daha da önemlisi, her koşul ve şartta SEVGİYE DÖNÜK GÜZEL KALBİMLE, en başından kabul ettiğim TANRISALLIĞIMA olan sadakatimin ürünüdür.

Aynı zamanda, başta kendimin daha sonra siz kardeşlerimin şifa kanalıdır. Bazı yazılarımda hatta tamamına yakınında hitap ettiğim kendim olsa da, konuştuğum hepimiziz.

Son olarak, bir yılını doldurmuş bu serinin baş kahramanı yine de SEVGİDİR. Yaradılışa olan güvenim ve de bir oluşuma, var oluşa olan inancımdır. Dostlarım daha güzel bir evren için daha çok sevmeli, daha çok sorumluluk almalı, Dünya’ yı güzelleştirmek için bireysel olarak çalışmalıyız. Bazen savaşmalıyız da ama sevgi uğruna, doğa uğruna, diğer eşsiz güzellikteki türler uğruna. Birbirimizi incitmek için değil.

Bu 1 yıllık süreçte yazılarım, okuyucuya algılayamadığım bir şekilde yayıldı ve bir okuyucu kitlesi oluştu. Aslında az sonra paylaşacağım değerli cümleleri duymasaydım bunun benim için hiç bir önemi yoktu. En büyük mirasım tanıdık veya henüz tanımadık olan dostlarımdan duyduğum şuna benzer cümlelerdi;

İlk yorum tatilde tanıştığım bir kız arkadaşımızdan geldi, okuduğundan bile bi haberdim. Bana, iki yıl önce babaannesinin rahmetli olduğunu, bu zaman içinde kendini toparlayamadığını ve yazılarımdan güç bulup yeniden ayağa kalktığını söyledi. Ardından da yeni yazımı neden henüz yazmadığımı ve ne zaman yazacağımı sordu. Çok şaşırdım, hiç tanıtımını yapmamıştım, nasıl okuduğunu sordum. Basit bir yerden denk gelip yakalamış ve okumaya başlamış.

Yanıtladım; Önce kendisine sabır kaybına rahmet diledim ve yeni yazım birazdan hazır olur dedim, hazırladım. Yine kendime ama öncelikle onun için yazdım. Derken bu ve benzer mesajlar zaman içinde öyle arttı ki.

Şimdi kitaba dönüşecekleri güne ilerliyorlar.

İşte bu benim yaşam amacım. Karanlıkta kaldığım ve ihanete uğradığım, sevilmediğim, defalarca haksızlığa uğradığım, anlaşılmadığım her gün için. AYDINLATACAĞIM, GÜVENECEĞİM, DAHA ÇOK SEVECEĞİM, SADAKAT GÖSTERECEĞİM, ANLAMAYI DENEYECEK VE DE ANLATACAĞIM her birimize tekrar tekrar SEVMEYİ HATIRLATACAĞIM.

Teşekkürler, Eylül Başak Çakmak
Avatar

Latest posts by Eylül Başak (see all)

Tanrı’ya ve kainatına ait bütüne bir..

Ağaçlar saçlarımı süsler,

Güneş ay ve yıldızlar gözlerimin içindedir.

Kainatın özü benim nefesimdir.

Adı olan hiç bir şeye ve hiç kimseye bağlı değilim.

Bu yüzden Tanrı’ya en çok; ”Herkes ve Her şey OL’AN” diye hitap etmeyi seviyorum.

İsmi konmuşsa güvenmiyorum, bir gruba dahil olmuş veya bin parçaya bölünmüşse katılmıyorum.

Adı olan, mesleği olan, sevdiği şeyler ve sevmediği şeyler listesi ezberi olmuş olan insanlara,

Bir şey olmuş olduğunu sananlara, bir şey olmaya çalışanlara, bir şeyler olmak için herkesi ve her şeyi yok etmeyi göze almışlara, köhne zihinlere, her şeyi bilenlere, asla itibar etmiyorum.

Çünkü ben, bir oluşa inanıyorum, var oluşa inanıyorum.

Ancak, bir bütünden var olmuş ve var olacak, yok olmuş ve yok olacak sanılan, her şeyi seviyorum. Ruhumdan bütünün ruhuna sevgi ve itibar akıyor yaşama, güven ve istikrar kalbimin anahtarı.

Kabuğum gezegende kazındı iyice, posam çıktı. Tozum, tortum kalmadı, temizlendi işte, şimdi sevgi ve nezaket benimle, şimdi anahtar elimde.

Kalbimi açıyorum..

İçimde sonsuzluk, içimde ruh dediğim şey, çehresi sevgi, tarifi yok, hediyem nefes.

Bütün kapılarım açık, bütün tabularım yıkık, çıplak ve oldukça da saydamım.

Enkazdan korkmuyorum, enkazlarımdan bile sevgi fışkırıyor, bereket yağıyor, acı vermiyor artık, artıklar.

Enkazdan korkmuyorum, bolluk ve aşk çeperinde ben, bende merkezim.

Ateş, beni artık yakmıyor artık, pişmiyorum bile, üşüyorum ama bazen.

Yine de,

Oldum diyemem, olmadım da diyemem.

Hem olan, hem olmayanım, her şey ve hiç bir şey olanın ve olmayanın, olanıyım, bir de olmaya devam edecek olanıyım derim.

Demekle bitmeyenin, bütünün, Bir’iyim, derim, dediklerim anlaşılmaz, anlaşılmayanı anlaşılır kılan olurum, yine de anlaşılmam.

Anlaşılanı, anlaşılmaz sanırlar beni görünce.

Yine de sorarlar,

Kimsin?

Tekrar tekrar, söylerim;

Hiç ve tamamı.

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.