İndirim!

Küçük Dev Adam

12,50

”Ateş önce kendini yakar ısıtır, sonra etrafını.”

5 Yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için.

Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için uygun olan bu kitabın üzerine, ”Yetişkinler masal kitabı okumaz, masal kitapları yalnızca çocuklar içindir.” algısını yıkmak için, ”5 Yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için.” ibaresi eklenmiştir.

Yazar bu masal kitabında; her insanın algılamasının ve yeteneklerinin farklı olduğunu anlatmaktadır. Fiziksel özelliklerimizin veya zeka farklılıklarımızın değil, asıl önemli olanın kişinin yeteneği olduğunu belirtmektedir.

Kişinin yeteneğinin zayıf yönlerinin arkasında gizlendiğini, bu zayıf olan yanlarının farkında olarak,  zayıf yanlarını güçlendirerek yeteneğe dönüştürmesini anlatmaktadır. Böylece, yetenekli olduğu alana eğilerek, o yönde çalışması gerektiğini vurgulamaktadır.

Yazar bu masal kitabında, okuyucularının; yaratıcı düşünme, empati kurma, hayal dünyalarını geliştirme, eleştirel düşünme, bilişsel ve ruhsal gelişimleri ile birlikte problem çözme, araştırma, sorgulama, farklı bakış açıları sunma, içsel çatışmayı sonlandırma becerilerinin gelişmesini desteklemeyi amaçlamaktadır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.