Kayıt Ol
Mar 9, 2017
879 Views
1 1

Miras Mektupları-3

Written by

3.Mektup

Eski insanların ilkel  iletişim tekniklerinden biri de güvercinin ayağına yazdıklarını bağlamasıydı. Dün bir kitabın satırlarını bu düşüncem yüzünden defalarca okumak zorunda kaldım. Çok mantıklı bir fikir gibi gelmişti bana. Sana yazdığım mektupları bir güvercinin kanadına bağlasam sonra onu sonsuzluğa yollasam.. Ve sen de sonsuza kadar yaşamış olursun.

Aslında, merak ettiğim şeylerden biri de o sana iyi bakıyor mu? Hastalandığında, üzüldüğünde, sevindiğinde, koştuğunda, uçtuğunda.. Seni hak edecek her şeyi yapıyor mu? Sorular soruyorum ancak cevap alamayacağımı da biliyorum.

İçimde bir hissizlik var. Sanki bazı şeylerin üzerine çimento dökülmüş gibi. Zamanla taştan bir duvar örmüş kendine. Sen sevdiğim, her gün oraya çiçek bırakıyorsun. Mezar olmaya ramak kalmış. Orada bir tek ismim eksik..

Düşüncelerim birbirinin üzerine domino taşı gibi seriliyor, kahvelerim soğuyor, kitaplarımın sayfası sararıyor, güneş olsa bile rüzgarın üşütücü etkisi kaçınılmaz oluyor, ağaç dalları kanser hücrelerinin mahkumu olmuş misali çırılçıplak olmaya başlıyor ve ben de sana mahkum olmaktan vazgeçemiyorum.

Cümlelerim sana bozuk gelebilir. Sen bunu fark etmeyeceksin çünkü bu cümlenin varlığından bile haberin yok. Sanırım sana kördüğüm oldum.

Dün yine seni sordular. Umarım iyidir dedim. Şu an onu sevmekle meşguldür dedim. Keşke beni seviyor diyebilsem. Hiçbir zaman diyemeyeceğim. Hayır, üzmüyor, sadece isimsiz mezarımın üzerindeki çiçek sayısı artıyor.

İstanbul için uçak biletimi aldım. Uzun süreli kalmayacağım sadece ziyaret etmem gereken yerler var. Mektuplarımı yaşatmam için o şehre gelmeliyim.

Özledim İstanbul’u. Kadıköy’de bir çay içmeyi, Moda Sahili’nde denizin kokusunu içime çekmeyi, Taksim’i bıkmadan turlamayı, Adalar’da faytona binmeyi, Çamlıca Tepesi’nde eşsiz manzarayı izlemeyi, Kız Kulesi’ni seyre dalıp hiçbir zaman olmayacak bizi hatırlamayı. İstanbul senin sayende güzelleşti sevdiğim. Nasıl kopabilirim ki oradan?

Son makalemin bitmesine üç cümle kalmış. Gidip onu tamamlamalıyım. Şimdilik hoşça kal.

-Çiçeklerini taş duvarın arkasından izleyen kadın.

Avatar

Latest posts by Feyza (see all)

Article Categories:
Mektup

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.