Kayıt Ol
Nis 6, 2017
836 Views
0 1

Öylesine Bir Yazı İşte

Written by

İnsanların çoğu neyi neden yaptığını bilmiyor. Ve sorgulamıyor. Ben ise artık hiçbir şeyi umursamıyorum. Belkide eskiden böyleydi. Şimdiki insanları ve insanların ne düşündüklerini bilmiyor ve umursamıyorum. Hiçbir şeyi umursamıyorum. Yaşamak… Yaşam… Yaşam ve yaşamak önemi ne, umursamıyorum. Ölmek… Umrumda değil. Uzay… Hah! Uzay… Uzaydan bana ne? Bir arkadaşım sürekli ve mütemadiyen uzayla ilgili çekilmiş IMDB puanı yüksek film isimleri söyleyip ekliyor:”Kesin izlemelisin!”. Neden ama? Uzayın benim hayatımda hiç önemi yok. Ben gündelik yaşantımdaki en büyük önceliklerimi bile umursamazken bunu niye kale alayım? Anlamıyor veyahut ben anlatamıyorum. Umrumda değil…

Ne olacaksa oluyor zaten niye üstüne düşüneyim ki? Eskiden her şeyi düşünürdüm. Gündelik yaşantımın içindeki en değersiz zaman dilimi olan saniyede bile ne yapacağımı düşünürdüm. Bütün hareketlerim önceden, mükemmel bir düşüncenin ürünüydü. Her şeyi planlardım. Bir sonraki adımımı bile kusursuz atmalıydım. O adımı nereye atacağımı hesaplardım. Küçücük bir salise içinde beynim o adımı nereye atacağını seçerdi, ortaya çıkardığı en az 5 seçenek arasından en iyisini seçme koşuluyla. Ne oldu peki? Bu kadar düşünce; beni yormaktan başka, beni yıpratmaktan başka, beni tükenmekten başka neye yaradı? Hiçbir şeye!!! Koca bir hiçliğe yaradı. Olumlu bir dönüşü olmadı. Ve artık çok yoruldum. Zamanında en gereksiz ayrıntıyı bile, en ince detayına kadar düşünmek beni umursamazlığa itti. En başlarda bunun benim için son olduğunu sandım. Sona gelmiş gibiydim. Bir gece uyurken ruhum bedenime geri dönmekte zorlandı. O an bitiyordu işte. Bedenim ve ruhum aynı odadaydı. İkisini de hissediyordum ama ikisini de kontrol edemiyordum. Bıraktım kendimi sonsuzluğun eline işte nihayet gidiyordum. Sonum gelmişti çok şükür, bu dünyadan gidiyor/kurtuluyordum. Ruhum, bedenime dönmek için ısrarcıydı. Ama onu tutan bir şey vardı. Elinden kurtulması imkansızdı, çabası boşaydı. Bunu biliyordu. Sadece çabalıyordu, yaşamak için son çaba. Belki de çabası yalvarmanın başka bir şekliydi. O kadar insan için yalvardın kendin için yalvarmasan şaşardım. Ancak anlaşmamızı bozuyorsun ruh, biz ölüm geldiğinde karşı koymaya çalışmayacaktık. Gelen ölüm değil dedi ruh ve bir anlık bir sıçramayla bedenime geri döndü. Aniden sarsılarak uyandım. Bu neydi şimdi, dedim. Aman boşver umursama.

Umursamamazlık benim sonum değildi, başlangıcıydı her şeyin. Hayatımı düzene sokmam için gerekli olan itici kuvvetimdi. Düşünmek beni bitiriyordu, sonra umursamazlık geldi kurtarıcı olarak. Nasıl bir şanstır bu? Gelen kurtarıcı, kurtarmak için geldiği şeyden daha kötü. Kendimi bulmalıydım. Kendimden çok uzaklaşmıştım, kendime dönmeliydim. Bunu farkettiğim anda aklıma gelen tek bir isim, tek bir kişi vardı. Maalesef o kişi ben değildim. Yine “Dünyamın En Güzel Kızı(DEGK)” gelmişti aklıma. O an anladım. O’nu kaybetmedim, onda kendimi buldum. Ondandır ki hep başa döndüğümde ona değil, aslında kendime dönüyorum. Kendimi en çok hissettiğim zamana dönüyorum ve o anlar sadece O’ndan ibaret. O aklıma geldiğinde aslında ben kendime dönmüş oluyorum. Ben, gerçek ben olduğumda yani kendi içimde bastırdığım kendime döndüğümde o da benle birlikte çıkıyor. Çok komik değil mi güzel kız, şu an bunu yazarken kalbim seni ilk gördüğüm andaki temposuyla atıyor. Sanki şu an karşımdaki boş kanepede sen oturuyorsun gibi. Olmadığını görüyorum, ancak seni orada hissediyorum. Bana baktığını, gülümsediğini biliyorum. Ela gözlerinin biri hafif kısık bana bakıyorsun. Bende sana bakıyorum DEGK. Senin yüzünü asla unutmayacağım ama kendi yüzümü unutuyorum. Aynalara bakmayı, en son aynaya baktığımda gördüğüm çaresiz insandan dolayı bıraktım. Ben aynadaki kişi değilim. Tek umursadığım şey bu.

tarantino

Hayata bir türlü tutunamadık. Hep ince çizgilerle kaybettik. Belki de hiç kazanamadık. Ama çok sevdik. Sevilmeyi az da olsa tattık. Ancak hiçbir zaman sevdiğimiz kadar sevilmedik.
Avatar

Latest posts by tarantino (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.