Kayıt Ol
Tem 30, 2018
546 Views
0 4

Pislik

Written by

Ellerime bulaşmış bir pislik vardı, üfleyince havalanan…

Hangi dönemdi ki? Ama pislikti, toz yumağı, iplik olmuş avucumun içine konmuştu. Havalanınca yumuşak, hafif ve esnek olduğunu hissettirip, o narinliğiyle tekrar tekrar sahip olmaya itiyordu insanı. Yine peşinden gidiyordun, cazibesine kapılıp. Yakalıyordun, bırakmıyordun ama kaçıyordu işte. Hareketliyken güzeldi sadece. Avucunu kapatıp, özgürlüğünü engellediğinde narin bedeninin, tüm güzelliğini hapsetmiş oluyordun. Ve bu ufak ayrıntıyla, kimliğine ait koca bir ipucu ortaya çıkarıveriyordun.

Onunla oynuyordum, onu kullanıyor, uçuruyor, süzülüşünü seyrediyor ve yavaşça avucuma konmasına izin veriyordum. Belki de elime konmaya mecbur kılıyordum onu. Sevgiyle çoğalıyor, parçalanıyor, yuvarlanıyor, ama pislik olduğunu anımsatmıyordu.

Uçtu, kaçtı birdenbire bir şeyler yaptı ve yok etti kendini. Yok oldu, gitti. Aradım, bakındım, dokunmak istedim tekrar ama bulamadım. İzini kaybettirdi. Belki un ufak oldu bilemedim, göremedim, soramadım ki. Sadece üfledim, çok mu güçlü nefes verdim. Bana darılıp da mı gitti yoksa. Benim yüzümden mi takıldı havanın tırtıklı dokusuna ve rendelendi. Sorularla kaldım yine baş başa.

Takip et!

Rümeysa Sarıarslan

Merhaba,Hayatımızın çoğunu bir sis perdesi ardından yaşıyoruz. Kişisel aydınlanmamızı yaşayacak kadar şanslı ve gelişime açık biriysek, hayatın daha gerçek bir versiyonunu keşfediyoruz. İşte bu gerçeklik daha ne kadar öteye ulaşabilir! Bunu merak ediyorum. Bu merakı birlikte paylaşalım, keşfedelim ve en güzelini, en iyiyi deneyimleyelim! Sevgiler.
Rümeysa Sarıarslan
Takip et!

Latest posts by Rümeysa Sarıarslan (see all)

Article Tags:
· · · · · · · · · · · · ·
Article Categories:
Aforizmalar · Deneme

Comments to Pislik

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.