Ara 21, 2013
1165 Views
0 0

Sefil ama Mutlu

Written by

Bugün de her günkü gibi öğleye doğru uyandı. Uyandığında saat 10:00’du. Evi okuluna çok uzaktı ve dersinin başlamasına az kalmıştı. Dersi saat 11:00’de idi. Hiç umursamadı saati ve acelesi yokmuş gibi duş aldı. Üstünü giyinmek için dolaba baktı. Ne giyeceğine pek karar veremedi. Dolabı çok dolu değildi ama yine de karar vermekte zorluk çekiyordu. Altı üstü 1 kot pantolonu iki tane de aynı renk gömleği vardı. Düşündü biraz yatağına oturdu. Kıyafetlerine baktı. Ve sonunda üstünü giyindi. Saçının kurumasını bekledi. Çok fakirdi bir saç kurutma makinesi bile yoktu. Bu yüzden kendiliğinden kurumasını bekliyordu. Beklerken vakti boşa gitmesin diye kahvaltı yaptı. Yine her zaman ki gibi en zengin kahvaltı sofrasındaydı. Sadece bir bardak çay vardı kahvaltısında. Buna da şükürdü. İçtiği çayı dünyanın en güzel çayı sanırdı yıllardır. Halbuki içtiği çayı hiç kimse içmezdi. Daha fazla oyalanmadan evden çıktı. Yine çok şanslıydı. Her zamanki gibi yine otobüsü saniyelerle kaçırmıştı. Ve şimdi metrobüse binmek için yürümek zorundaydı. Yürümeye başladı. Yolu birazcık uzundu. Kulaklığını takmış en sevdiği şarkıyı dinlerken, sigarasını yaktı. Otobüsü kaçırmasaydı şimdi sigara içmemiş olacaktı. En sonunda metrobüse ulaştı. Bindi. Yine her zamanki gibi insanlar üst üste gidiyordu. Ne kadar güzel. Sevindi kalabalığı görünce. Yine her zamanki amca aynı yerde ayakta, aynı teyze hep oturduğu yerde. Neyse en sonunda okuluna ulaştı. Bahçeye girdi. Derin bir nefes aldı. Sigarasını yaktı ve bir bankta oturup sigarasını içti. Saate baktı 12:30’u gösteriyordu saat. İyi bir dersi kaçırdım ama diğer derse yetiştim hatta yemek yiyecek vaktim bile var dedi kendi kendine.
Bir şeyler yapmaya çalıştı. Yapamadı. Uğraştı ama başaramadı. Çünkü salaktı. Çok kolay bir işi bile yapmayı başaramadı. Geri zekalının biriydi. Ama iyi bilardo oynardı. Fakirdi. Hem de oldukça fakirdi. Ama mutluydu. Çünkü her gün 1 paket sigara alabilecek kadar zengindi. Yemeğe para vermiyordu zaten. Sabahları bir bardak çaydan iyi bir kahvaltı olamazdı. Öğle ve akşam yemeği olarak da genellikle okuldaki kedi mamalarını yerdi. Suyu musluktan içerdi. Sigarasını başkalarının çakmağıyla yakmayı pek sevmezdi. Birinin ondan ateş istemesini de sevmezdi. Çünkü hep kibritle yakardı sigarasını ve kibritlerin hiçbirini ziyan etmezdi. Baktığın zaman hayatı bir çok insanın hayatına göre çok kötüydü. Yaşıtlarına göre çok sefil idi. Zaten bu yüzden pek fazla da arkadaşı yoktu. Ama o çok mutluydu. Her şeye rağmen mutluydu. Derdi yoktu. Hiçbir şeyi düşünme ihtiyacı yoktu. Sadece yaşıyordu. Ve yaşadığı her an mutluydu.

tarantino

Hayata bir türlü tutunamadık. Hep ince çizgilerle kaybettik. Belki de hiç kazanamadık. Ama çok sevdik. Sevilmeyi az da olsa tattık. Ancak hiçbir zaman sevdiğimiz kadar sevilmedik.
Avatar

Latest posts by tarantino (see all)

Article Categories:
Hikaye Öykü

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.