Kayıt Ol
Eyl 3, 2018
533 Views
0 8

Sevgili Sonbahar

Written by

İşte geldi sevgili sonbahar.

Sonbaharda, kuşların cıvıltısı henüz susmamışken, güneşin yakmadığı, hafif rüzgarın ürpertisi eşliğinde yürüyüşler yapmayı çok seviyorum. Sevgilimle el ele yürürken kaldırım kenarlarında öbek olmuş sarı yapraklar adeta görsel şölen oluşturuyor. Yürürken yaprakların çıkardığı sesler bana hep romantik gelmiştir.

Sevgili sonbahar, zaten her zaman romantiktir. Şehirde ansızın yağmura yakalanınca, bir kafeye sığınıp, sıcak bir kahve içerek ısınırken, eski bir arkadaşla orada karşılaşırsın. Yağmuru seyrederek özlem dolu muhabbetin keyfini çıkarırsın. Ve yarım saat sonra yağmurun dinip havanın açtığını görmenin getirdiği mutlulukla dolar insan. Sevgili sonbahar bize tadıyla, kokusuyla eşsiz bir deneyim sunar.

Üşümeyip, terlemeyip sadece yaşadığın anın tadını çıkarmaktır, sevgili sonbahar. Çiçekleri son kez koklamak, tişörtüne giren rüzgarı hissetmektir. Bota, çizmeye geçmeden, hemen öncesidir. Hafif trençkotlar, ceketler şıklığıdır. Parklarda bahçelerde yeşilin ve kahverenginin bin bir tonuna şahit olup şaşırmaktır.

Ailenle, arkadaşlarınla uzayan gecelerin tadına vardığın zamanlardır sonbahar ayları. Kapalı mekanlara tıkılmadan önce sevdiklerinle akşamüstü çıkartmaları yapmaktır. Öğlen güneşinde bisiklete binmektir. Balkonda otururken, gün batımı vakti gelince, üzerine hafif bir şeyler almaktır. Kafede otururken muhabbeti durdurup şal rica etmektir.

Pencerenin önünde kitap okumaktır, sevgili sonbahar. Kedi sevmektir. Rahatça tabiata adapte olmaktır. Sevgiye yer açmaktır. Hassaslaşmaktır. Sonbahar ’da yola çıkmak da eğlencelidir. Melankoli duygusunu renklendirir. Gözünün önünde akan yol görüntüsü, beyninde uzayan hayat öyküsüne benzer.

En güzeli de kendine yolculuktur sevgili sonbaharda. Kendi içinde neler olup bittiğinin, yeni bir döneme başlamadan önce, sağlamasını yapmaktır. Çiçekler solmuşsa, kuşlar daha sıcak iklimlere göç etmişse, bana ne olmuş olabilir. Dostlar, tatiller, fırsatlar, sevgiler ve sevgililer ne durumdadır. Eski ben ve yeni ben ne alemdedir. Sevgili sonbahar seni hissetmeye ve düşünmeye çağırır.

Sevgili sonbahar, yaprakların dökülmesini, tabiatın değişmesini, gökyüzünün grileşmesini seyrederken içimizde de bir şeylerin değiştiğini, dönüştüğünü hissetmektir. Duygularımızın dönüşüme uğradığı sonbahar, içimizde heyecanımızı durgunlaştırır, sevinçlerimizi yatıştırır, dinginlik verir. Yaz coşkusunun ve sürekli hareketin yorgunluğunu sonbaharda atar, kışın çetin soğuğuna hazırlık yaparız.

Herkese bu sonbaharda eşsiz deneyimler ve duygusal doyum dilerim.

Sevgilerimle

Yazı hoşunuza takip etmeyi unutmayın

 

Takip et!

Rümeysa Sarıarslan

Merhaba,Hayatımızın çoğunu bir sis perdesi ardından yaşıyoruz. Kişisel aydınlanmamızı yaşayacak kadar şanslı ve gelişime açık biriysek, hayatın daha gerçek bir versiyonunu keşfediyoruz. İşte bu gerçeklik daha ne kadar öteye ulaşabilir! Bunu merak ediyorum. Bu merakı birlikte paylaşalım, keşfedelim ve en güzelini, en iyiyi deneyimleyelim! Sevgiler.
Rümeysa Sarıarslan
Takip et!

Latest posts by Rümeysa Sarıarslan (see all)

Article Tags:
· · · · · · · · · · · · · · · · ·
Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.