Kayıt Ol
Eki 13, 2014
1549 Views
0 0

7. Uluslararası İstanbul Şiir Festivali

Written by

2nm3vhj

Bu yıl 14-18 Ekim tarihleri arasında 7. kez düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Şiir Festivali, 14 Ekim Salı günü saat 19.30’da Beyoğlu’ndaki IKSV Salon’da yapılacak olan Açılış Töreni ile başlıyor.
10 ülkeden 24 şairin katılımıyla gerçekleşecek Festival, okurla Beyoğlu Mephisto Kitabevi, Beşiktaş Belediyesi Akatlar Melih Cevdet Anday Kültür Merkezi, Beyoğlu Maya Cüneyt Türel Sahnesi, Kadıköy Moda Sahnesi, Üsküdar Belediyesi Kültür Merkezi, Eyüp Belediyesi Haliç Kültür Merkezi ve Sultanahmet Yerebatan Sarnıcı gibi mekanlarda buluşacak.

 
5 gün sürecek Festivale katılacak şairler:
Ryszard Krynicki (Polonya), Yiorgos Choularis (Yunanistan), Rati Saxena (Hindistan), Tiago Torres da Silva (Portekiz), İgor İsakovski (Makedonya), Dannybal Reyes Umbria (Venezüella), Domenico Brancale (İtalya), Ludmilla Mindova’nın (Bulgaristan), Balázs Szőllőssy (Macaristan), Aaron Blumm (Macaristan) ve Orsolya Ben Bencsik (Macaristan)

 

Oya Uysal, Mehmet Ocaktan, Yusuf Alper, Adem Turan, Mehmet Can Doğan, Baki Ayhan T., Zeynep Köylü, Şerafettin Kaya, Furkan Çalışkan, Mustafa Fırat, Emel Özkan, Muzaffer Serkan Aydın ve Selahattin Yolgiden ise bu seneki Türk şiirinin temsilcileri olarak okurla buluşacaklar.
Festival programına ulaşmak için tıklayınız.

 

Haber Kaynağı: SabitFikir

Genç Yazı Editörü

Keşfedilme süreçlerinde,Hikaye-Öykü,Şiir, Roman, Deneme yazan Kağıt kesikli parmakların Şans faktörüne olan ihtiyacı minimuma indiriyorokutuyoruz.
Genç Yazı Editörü
Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.