Kayıt Ol
Eyl 8, 2014
1102 Views
0 0

Şimdi Burası Biraz Sensiz

Written by

large (1)

O biraz kırgın bir ruh olmakla beraber gözlerinde ki ateşi görmemeniz imkansızdır. Şarkılar söyler o. Öyle yaralı bir adam ki o temizlemeye çalışır her gece alkolle….

Ona baktığınız da çıldırtıcı bir umursamazlık karşılar sizi. Oysa bir kere yüreği tutuşmaya görsün. Kocaman yürekli bir adam oluverir. Gelir saçlarınızı okşar, her bir telini şefkatten geçirir. Bir adam düşünün gözlerinize bakınca tüm dünya zevklerinden sıyrılmış da gelmiş gibi, yıllardır beklediğiniz oymuş gibi bakar size. Gözleri dolar gözlerinize bakınca. Ona sevgilim demeye utanırsınız, ona aşk demek yetmez size. Yüreğim dersiniz ona, evim dersiniz ya da dünyadaki en güzel adam mısın sen diye sorasınız gelir.

Çocukluğu vardır onun, tam alnının ortasında. Dudaklarını değil alnında ki yarasından öpmek istersiniz. O yara o adamın çocukluğudur. Avuç içlerini öpmek istersiniz en çok. Boynunda bir çukur vardır tam sağ tarafında, orası sizin evinizdir bundan sonra. Size dokunurken ince ince değer eti etinize. Kırılacak bir porselen gibi hassas ve dikkatli…

Ona şiir yazamazsınız o bir senaryodur en kötü ihtimal. Kokusuna bir ağıt yakarsınız. O şiir gibi bir adam değildir. Hiç bir zaman olmadı, hiç bir zaman olamayacak. O,sonunda izleyicisini duman eden bir filmdir.

O kim mi? O benim saçlarımın uzama sebebi, o benim içtiğim sigaramın nefesi. O bana rakıyı sevdiren adam. O benim omzumda ki yük o benim en gururlu düşmanım.

Hiç şerefe diyemedik seninle, hiç tokuşmadı kadehlerimiz.

Ama olsun biz ne zaman şerefe desek biliriz ki AŞKa kalkar o kadehler.

Biz gerekirse özlemi rakı şişesine hapsetmeyi de biliriz dercesine.

Ayrı yerlerde aynı hislerle…

Article Tags:
· · · · · · · · ·
Article Categories:
Hayata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.