Kayıt Ol
Eki 22, 2016
1042 Views
6 0

SONUN BAHARI

Written by

Mevsimlerin en buğulusu geldiğinde düşüncelerini de buğulamaz mı sandın?
Yazın güneşin dostluğuyla serbest bıraktığım düşüncelerimi, sonbaharın bulutları sarmaladı.
Filmlerdeki o büyüleyici sarı-turuncu yapraklar sahiden varsa neden hep kurumuş yapraklar çıtırdadı altımızda?
Bütün yılın yorgunluğu üzerime çullandı sendeliyorum, kışa umut besliyorum; Kışın keskin soğuğu düşüncelerimden geçsin, bununla da kalmasın bütün kafamı uyuştursun diye.
Çünkü sevemiyorum yazları…Zaten ben telaşı hiç sevmedim. Yorgunluğunu kalabalık plajlarda atacağını düşünen insanları anlamıyorum. Kışın sessizliğinde dinlenmek, üstelik fragmanı sonbahar kadar büyüleyici olan bir mevsimin sessizliğinde dinlenmek. Bazı insanları anlayamam, kimse anlayamaz. Aslında kimse kimseyi anlayamaz, anlamak ister sadece.
Sonbaharda vazgeçişlerin acısını yeni başlangıçların heyecanı örter. Vazgeçişler ve başlangıçların kesiştiği yolun adıdır sonbahar. Yağan yağmuru vazgeçişleri, esen rüzgarı heyecanları okşar da geçer. Biz de ıslandığımıza söveriz, rüzgardan şikayet ederiz ve mevsim der geçeriz. Biz de böyle geçeriz ondan.

zeynep özbüyük

Çoğunlukla kafamın içinde ya da kitap sayfalarında yaşarım, hayallerimle beslenirim. Dostoyevski ve Oğuz Atay'ın hissettirdiklerine bağımlıyım. Gecelerin sessizliği içinde ya kafa dinlerim ya da derin düşüncelerimin içinde kaybolurum.Blog açma sebebim ileride psikolog mesleğimin yanında kitaplar yazmak istemem. Erkenden yazı dünyasına girmek ve kendimi geliştirmek istemekteyim.
Avatar

Latest posts by zeynep özbüyük (see all)

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Hayata Dair · Yaratıcı Yazarlık

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.