Mar 14, 2014
1393 Views
0 0

Söz

Written by

”İçimde, yüreğimde geniş bir güçlülük ve nasıl anlatayım, bir yetkinlik duygusunun yükseldiğini duyuyordum. Doğruldum ve bir sigara yakmaya davrandım, hoşnutluk sigarasını.”(Albert Camus)
Normal bir gündü. Yani o ana kadar. Bilirsin sana bir söz vermiştim. Verdiğim sözden sonra geçen tüm günlerim gibi bir gündü. Her şey bir önceki günün aynısını. Yine eve dönüyordum. Yine seni son kez gördüğüm metrobüse binecektim. Aklımda sen yoktun. Pardon yoktun dememeliydim. Her zaman aklımdasın çünkü. Aklımın en kuytu yerindeydin. Hava yağmurluydu. Akbilim aylık. Bir bakayım dedim kaç basım kaldı 200’den geriye metrübüse binerken. Merak işte. Bakmaz olaydım. Yine o lanet sayı çıktı karşıma, ”144”. Senden kalan son sayı. 144’ü görür görmez yine tüm düşüncelerim sen oldu. Senin oturduğun koltuğa bakmaya başladım. Başka biri vardı. Ama olsun ben orada seni görüyordum. Ve bakmaya devam ettim. Seni son gördüğüm günkü gibi bakıyordun bana. Biliyorum, umut ediyorum, sanıyorum ki; sende beni düşünüyorsun. Bende senin aklına geliyorum. Ben seni aramaktan ve seni beklemekten vazgeçmeyeceğim. Eğer vazgeçersem… Eğer vazgeçersem… Eğer seni beklemekten vazgeçersem tüm ümitlerimi, umutlarımı, hayallerimi yitirmiş olurum. Senden ve seni beklemekten vazgeçemem. Vazgeçmeyeceğim.
Ben seni niye çok seviyorum. Niye seni kendimden çok seviyorum bilmiyorum. Sen yokken seni sevmeyi nasıl başarabiliyorum bilmiyorum. Yetenek mi yoksa salaklık mı bilmiyorum. Tek bildiğim seni hala ilk günkü gibi seviyorum. Ama acaba sen bunu biliyor musun?
Ben bunları düşünürken senin oturduğun koltuk boşaldı. Ama ne yazık ki bende ineceğim yere geldim. Saat 21:31(bir gün öncede aynı saatte burdaydım. Bir sonraki günde.). Yine aklım sende. Umarım mutlusundur.
Eve doğru yürümeye başlamıştım. Islanıyordum. Hem de sırılsıklam. Ama birlikte ıslanmıyorduk. Ne yanımdaydın ne de karşımda. Bana nispet yapar gibi önümde sevgililer aynı şemsiye altında yağmurdan korunuyordu. Ama biz birlikte ıslanmıyorduk. Bu çok zoruma gitti.
Sis var. Sisten yıldızımızı göremiyorum. Affet beni sevgilim. Affet beni sensiz ıslandığım ve yıldızımızı göremediğim için affet beni.
Seni düşündüğüm için kızma bana. Seni düşünmeyeceğim için söz vermiştim sana. Ama ben sözümde duramadım. Seni düşünmeden bir an bile yaşamadım. Bugüne kadar tutamadığım tek sözüm. En büyük ve en değerli kişiye verilmiş sözüm. Sözümü tutamadım.
Yağmur şiddetini arttırdı. Sisli havaya biraz dumanda ben katmak istedim. Senle geçirdiğim en güzel günüm aklıma geldi. Ve yazının başında Albert Camus’un da dediği gibi, hoşnutluk sigaramı yaktım.

tarantino

Hayata bir türlü tutunamadık. Hep ince çizgilerle kaybettik. Belki de hiç kazanamadık. Ama çok sevdik. Sevilmeyi az da olsa tattık. Ancak hiçbir zaman sevdiğimiz kadar sevilmedik.
Avatar

Latest posts by tarantino (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.