Zihnimin Duvarları Koyu Gri

50,00

Kategoriler:

Kimseye göstermediğimiz, sevmediğimiz, yeri geldiğinde nefret ettiğimiz düşüncelerimizin dile gelmesidir bugünümüzü oluşturan. Gün geçtikçe içimize yerleşerek varlığını sessizce sürdüren, geleceğimize uzanan karanlık yanımızdır benliğimiz…

Bu romanı bitirdikten sonra geçen dört yıl içerisinde defalarca düzelttim. Hikâyelerin hepsini oluştururken karakterlerimi isimsiz bıraktım. Zaman içerisinde karakterlerin oturması ile hepsine isimlerini bahşettim.

* ‘’Zerrelerim’’ hikâyesini beş yıl önce sıcak bir yaz gününde Virginia Woolf’un Kendine Ait Bir Oda adlı kitabını okurken yazdım. Kitabın içerisinde kendimi kaybetmişken okuduğum cümleyi dahi yarıda bırakıp elime kâğıt ve kalem almamla ilk kitabımın ilk hikâyesi ortaya çıktı. Yazmayı bitirdiğimde hızla yazmaktan bileklerim ağrımış, hikâyenin bir yerinden sonra yazım bozulmuş ve harfler öz yapılarını kaybederek okunamayacak hale bürünmüşlerdi. Ortaya çıkardığım eserden öylesine mutluydum ki, devamını getirmek için durup düşünmeden, bileğimin ağrısının geçmesini beklemeden bembeyaz sayfalarımı harcamaya devam ettim.

* ’’Anılarımın Dehlizi’’ hikâyesini hala dün gibi aklımda olan çocukluğumun karanlıkta kalan anılarını ortaya çıkarmak için kaleme aldım. İlk hikâyeden tamamen bağımsız ilerleyen bu hikâyeyi yazarken karakterleri birbirlerine bağlama korkusu olmadan, geçmişimi düşünerek ortaya çıkardığım Toprak karakteri, benim, çocukluğumun ve korkularımın ürkek sesi oldu.

* ‘’Bağ Evi’’ kitapta geçen mekânlar arasında tek gerçek yere ve mekâna sahip hikâyedir. Bu hikâyeyi şehirden uzakta, aileme ait olan bir evi düşünerek yazdım. Hikâyenin gelişim sürecinde eve bazı eklemeler yaptım ancak genel hatları ile yalnızca Mina’nın hikâyelerinde gerçek bir mekân anlatılıyor.

* ‘’Kaybedilen’’ hikâyesini yazarken yarattığım Eren karakteri sevmediğim tek karakter. Ancak Eren’e adil davranmak için karakterinin gelişim ve oluşum sürecinden bahsetmeyi ihmal etmedim. Karaktere ismini vermek bile benim için çok zordu.

* Hikâyelerimin hiçbiri önceden belirlenen bir sırayla veya sonları bilinerek yazılmadı. Üretim sürecinde sonları bilinmeden hayata geldi hepsi.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.