Kayıt Ol
May 19, 2015
1040 Views
0 0

İçimdeki Ses (19 Mayıs,Ata,Kur’an,Şifre)

Written by

709115_detay

Atatürk’ün saltanatı kaldırmak gibi bir düşüncesi yoktu ama 1918’de ki Wilson ilkeleri bu doğrultuda belirleyici olmuştur..
Sultan Vahdettin’in bir vatan haini gibi gösterilip kaçması sağlanmasına rağmen vatan topraklarının kurtuluşu aslında Atatürk’e yol vermesi sayesinde olmuştur..
Wilson prensiplerinde yeni dünya düzeni açıkça belirtilmiş olup özellikle Avrupa için yaptırımlar belirtilmiş ..
Maddelerde açıkça belirtilmemiş olsa da Birinci Dünya Savaşının asıl sebebi olan Osmanlı Toprakları içinde yaptırımlar mevcut çünkü savaş sonrası zaten Osmanlı Toprakları sömürge haline gelmek üzereydi ..
Büyük ihtimalle Türk topraklarının kurtuluşunun en önemli sebebi meydanlarda kazanılan savaşlardan ziyade saltanatın kaldırılmasından sonra başlayan gerçek ilerleyiş olsa gerek. Çünkü Osmanlı’nın emelini bilen batı bunu er ya da geç hayata geçireceğini biliyordu ya da Rab tarafından çizilmiş kader öyleydi.. Batı dünyası özellikle İstanbul’un fethinden sonra batıya göç eden bazı ilim sahibi insanlar sayesinde Islam ve Kur’an ile tanışmış ve de Kur’an’da o çok bahsedilen ve gerçekte de var olan gelecek ile ilgili şifrelere ulaşmış olabilir .. Kur’an’da açık seçik gelecek ile ilgili savaşlar,devlet kuruluş tarihleri ve önemli olaylarla ilgili bazı sayıların birleşiminden oluşan tarihler mevcut.
Kesin tespit budur ki batı Islam ile tanıştığı günden bu yana yükselişe geçmiş ve temelde varolan İslam’ın ilime olan teşvikini birebir kullanmış olabilir.. Özellikle rönesans ve reform buna bir örnektir. Kim batının fetih sonrası bu ilerleyişine bir tesadüf diyebilir ki hali hazırda onlar bu Fetihe çağ değişimi demişken .. Bence istedikleri kadar inkar etsinler Vatikan’da çözülmeye çalışılan kitap İncil değil Kur’an’dır ve kapalı kapılar ardında gizlice birbirlerine İslam’ı fısıldıyorlardır zaten bütün engel işide geleceği biliyor olmaları..

gÜnEy aNıLmIş

Ekonomi Mezunu..
Edebiyattan bir bok anlamaz..
İçinde barındırdığı 'aşk' fıtratından kaynaklı, hiçbir filmden etkilenmemiş..
Söyleyecek çok sözü var..
Ve artık o, sevdiği kadın 'sen benim hiçbirşeyimsin' dediği günden bu yana bazılarına hiçkimse!!!
Instagram: guney.1481
gÜn'Ey
gÜnEy aNıLmIş

Latest posts by gÜnEy aNıLmIş (see all)

Article Tags:
·
Article Categories:
Aforizmalar · Anekdot · Yaratıcı Yazarlık

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.