Kayıt Ol
Tem 2, 2018
1861 Views
1 0

2018 ROMAN YARIŞMASI

Written by

2003 yılından bu yana çocuk ve gençlik edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri’ne başvurular başladı. Tudem Edebiyat Ödülleri 16. yılında hem yetişkin hem çocuk edebiyatı alanlarında verilecek. 

İlk kez 2017 yılında yetişkin edebiyatı alanında verilen Tudem Edebiyat Ödülleri, 16. yılında yine bir ilke imza atarak hem yetişkin hem çocuk edebiyatı alanında ve roman dalında eserlere verilecek.

Eş zamanlı olarak düzenlenecek yarışmalarda birincilere 10.000 TL, ikincilere 7.500 TL, üçüncülere 5.000 TL para ödülünün yanı sıra, İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal tarafından tasarlanan ödül heykelleri verilecek.

Son katılım tarihi 2 Kasım 2018 olan yarışmada ödül alan eserlerin Tudem Yayın Grubu’nun Delidolu ve Tudem Edebiyat markaları tarafından yayıma hazırlanması planlanıyor.

Tudem Yayın Grubu’nun 34 yıllık yayıncılık birikiminin en değerli meyvelerinden biri olan Tudem Edebiyat Ödülleri, tarafsız duruşu, nitelikli eserleri ön plana çıkaran yapısıyla edebiyat dünyasının önemli referanslarından biri olma özelliği taşıyor.

Son Başvuru Tarihi: 02 Kasım 2018 Cuma

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 01 Nisan 2019 Pazartesi

Seçici Kurul: Yetişkin Edebiyatı Seçici Kurul
Ali Bulunmaz, Fatih Altuğ, Mehmet Atilla, Seval Şahin, Sezgin Kaymaz

Çocuk Edebiyatı Seçici Kurul
Karin Karakaşlı, Miyase Sertbarut, Nilay Özer, Safter Korkmaz, Toprak Işık

Genç Yazı Editör

Keşfedilme süreçlerinde,Hikaye-Öykü,Şiir, Roman, Deneme yazan Kağıt kesikli parmakların Şans faktörüne olan ihtiyacı minimuma indiriyorokutuyoruz.
Genç Yazı Editör
Article Tags:
·
Article Categories:
Edebiyat Yarışmaları

Comments to 2018 ROMAN YARIŞMASI

  • Katılırım da şimdi, ben çok yarışmaya katıldım ama hüsranlı sonuçlarla çok karşılaştım. Tür tür ulusal fotoğraf yarışmasına girdim kazanamadım (jürilerin kendi fotoları kazanmıştı), Yeşilay’ın öykü yarışmasına katıldım, okulda birinci seçilip ilçe kuruluna giden öykümden hiç haber yok! Meğerse dereceye girenler Iğdır ve çevresi illerden çıktı. Şimdi buna o kadar emek harcayıp da yine bu gibi sonuçlar verirse motivasyonum kırılır. Ödül büyük ama kazanamayınca o hissi de hissedebilirsiniz.

    Güzel bir yarışma, ona katılıyorum. Ama keşke roman yazan herkes dereceye katılabilseydi, emeklerimiz keşke boşa harcanmasaydı…

    Avatar Muhlis Gursoy 22 Temmuz 2018 19:40

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.