Kayıt Ol
Ara 17, 2014
9068 Views
1 0

Aktivist kızın Akil sevgilisi

Written by

Biberin gazına gelip te kendini meydanlara atma gülüm . Aktivist ateşini molotof  körükler sanırsın da ,panzerler sular savunduğun fikrin bahçelerini.Bildirilerden külah yapıp çekirdek satalım yoğun trafiklerde ,tehlikesi az olur sevdiğim.Çevik kuvvet barikatını aşıp ta açıklama yapsan herkes dinler senin güzel sesini.Sloganların arasından dediğin anlaşılmazsa en önden kaçamaz da maazallah iki ateş arasında kalırsın .Dünya barışını anlatma güzelim düşük nüfuslu kasaba çarşılarında.örgüt üyesi sanıp ta linç girişimi başlatırlar.Senin yerine ben zincirlerim kendimi kamu kurumlarının girişlerinde polis copu tahriş eder tenini dayanamazsın.Hem sen dayansan ben dayanabilir miyim senin yaka paça götürülüşüne.Yazıktır yumurta atma kürsüdeki konuşmacıya korumaları dalar o susmaz sen susarsın.Hem o yumurtayı bulamayanlarda var değil mi?

Pankart ucundan tutma sevdiğim bir işin ucundan tutalım seninle.İşçinin emekçinin hakkını savunacağım diye fişlenirsin sonra nasıl iş buluruz evlenince. Gerekeni söyler büyüklerimiz dış mihraklara.En iyisini düşünürler bizim yerimize.Düşünenler hep hapislerde ne gerek var görüş günlerinde görüşmeye.Marjinal guruplara girip te sokaklara dökülme sevdiğim.Tinerciler bir yana minerciler dolu etrafta..Mitinglerde eleştirel guruplara destek verme çiçeğim. Anamı da alıp gideceğim bir yer yok.Gel anamı da yanımıza alıp krediye girelim .Hem başımızı sokacak bir evimiz olur.Anamın emeklisi bize destek olur.

Farkındalık yaratalım dersin. Farkındamısın sevdiğim askerlik geldi kapıma Bedelli yaparsam düğün iki sene atar..Oralarda yan gelip yatamam senin peşinden hiç koşamam..Gel he de bu iş bir nihayete ersin Baban seni bana versin.Kısa dönem çabuk geçer dönüşte bir iş bakarız.Bakarsın üçte çocuk yaparız. Çocuk rızkıyla gelir berekettir sevdiğim.Yardım kolisini de gelince keyfimize bakarız.

 

http://www.sarhoskelimeler.com/aktivist-kizin-akil-sevgilisi/

Avatar

Latest posts by Aykut Çavdar (see all)

Article Categories:
Eleştiri

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.