Oca 25, 2015
3079 Views
0 0

İçimdeki Ses (Amerika;İslam;Terör ve Malcolm-X)

Written by

•Amerika,11 Eylül,İslam ve Terör ve de en önemlisi Malcolm-X Projesi..
Tarihler 11 Eylül 2001 sabah saatlerini gösterirken Amerika’da,yerel saat tam da 08:46 diyordu..Hatırladığım kadarıyla ilk başta ajanslar ucak kazası olarak duyurdu haberi ki,tam 17 dakika sonra canlı yaynında ikinci ucak ikinci kuleye İkinci Dünya Savaşının ünlü Japon pilotlarının yaptığı gibi kamikaze dalışı yaptı..Saldırı o kadar zekice planlanmıştı ki,ucakların carpma acısı da dahil herşey hesaplanmıştı sanırım cunku bu olayı tüm dünya izleyecekti ve yanılma payı yoktu…
Saldırıdan sonra cok şey değişti dünyada,saldırının yapıldığı ikiz kulelerde aslında cok stratejik önemi olan binalardı..Adının Dünya Ticaret Merkezi olması sebebiyle Sermaye Patronlarına yapılmış bir terör saldırısı olarak söylendi ama gercek hic te öyle değildi,bu saldırı bence tüm dünya haklarına yapıldı..Neden derseniz,şöyle dicem;o binalarda bütün dünya milletlerinden insanlar calısıyordu ve bunların icinde tabiki de İslam ülkelerinden vatandaşlarda mevcuttu,bu anlamda sadece Amerika ve Sermaye Patronlarına değil aynı zamanda bizedir de bu saldırı ve sanırımda büyük güclerde öyle algıladı..
Bu adına terör dedikleri ve benimse aslında ‘Huzur’a giden yolda cekilecek bir cefa ve verilecek şehitler dönemi’ diye uzunca isimlendirdiğim bu ve bunun gibi bircok uluslararası terör olayı ve özellikle 11 Eylül sonrası cok şey değişti dünyada..Bir süre sonra Saddam rejimi devrildi mesela,sonra hic Afganistan’dan Taliban sesi duydunuz mu?? ya da Rusya ve Cecenler arasında ki o kızılca kıyamet devam eden savaş nerede şimdi??ya da bizim en yakından tanıdığımız Hizbullah’tan ne haber???El-Kaide’den bahsetmeye gerek var mı bilmem,bütün dünya gördü Bin Laden’in kanlı bedenini..Dünya teröre doydu sanırım tekbir Filistin dışında,o da ayrı bir yara..İnsanoğlunun varoluşundan Habille Kabilin arasının bozuldugu gün başlamış bu kavga kutsal topraklarda..
Siz dünyanın gözbebeği Amerika’ya saldıracaksınız ve dünya susacak,delice bir fikir.Yalnış strateji secilmiş adını duyurmak ya da ses getirmek adına bence,sonun başlangıcı olmuş ya da en kötü komplo teorisi ile birileri değişimi başlatmaya uygun ortamı hazırlamak icin düğmeye bastı ve bu hain plan yürürlüğe konuldu,kim bilebilir..
Terör,telafuzu bile insanı ne kadar geriyor değil mi?Pratikte de görünce zaten nefret etmek icin sebep aramaya gerek kalmıyor da..Ben bir Osmanlı Torunu ve Türk cocuğu olarak yıllarca televizyonlarda ülke sınırları icinde bazı dış gücler tarafından maşa haline getirilmiş bircok terör örügtünün beşikteki cocuğu bile gözlerini kırpmadan öldürdüklerine şahit oldum,bu anlamda terörden nefret etmek ve Hümanist olmak icin yeterli bir sebebe sahibim sanırım..
Dünya İslam’a ne kadar da medya ve görsel araclarla sıcak bakmıyorum ben Hristiyanlığımla mutluyum imajı versede,aslında hic te öyle değilmiş aslında,benim kanım böyle..Kapalı kapılar ardında ne de gizli planlar proje ediliyormuş oysa!Bazı tecrübeler onlara İslam’ı pratik anlamda tanıma acısından fırsat tanımış ve görmüşler ki hicbir şey O Arap Petrol Krallarının saraylarındaki gibi değil,İslam farklı bir kavram..İslam bir ideoloji,bir ütopya sanki Sosyalizm gibi.
Ve İslami siyaset hakkında bir tesbit,12 Eylül darbersinde hem Ülkücüler hem de Solcular çok ağır darbeler almasına rağmen,İslam siyaseti yapan kesime dokunulmadı bile zaten darbe sonrası iktiidara gelen Turgut Özal ile başlayan süreç ki Turgut Özal’ın çok inançlı olduğu söylenmesine rağmen fazla üstüne konuşulmamıştır,bu süreçle itibaren Türkiye’de İslam siyaseti binanın temeline yerleşmeye başladı..Hatırladığım tek şey İslam siyasetine tepki olarak Sincan’da yürüyen tank sesleridir..Onun dışında ne Asker ya da Emniyet teşkilatı onlara dokunmamıştır ki şunu da söylemek lazım Sincan’da ki o tank sesleri bir uyarıydı ve onlar bunu dikkate aldı..
1925’te Amerika’da Omaha denilen kücük bir şehirde doğdu,cocukluk yıllarında okulda öğretmenine Avukat olmak istediğini söylemiş fakat öğretmeni’marangoz olsan daha iyi zenciler Avukat olamaz’ demiş…Genclik yıllarında yolu o hepimizin bildiği ünlü Amerika’da ki zenci mahallesi Harlem’e düşer ve sonrasında hapis yılları tabiki tam 7 yıl..şöyle diyor hapishane yılları icin ‘Bir insanın düşünmeye ihtiyacı varsa, gidebileceği en iyi yer, bana sorulursa, üniversiteden sonra hapishanedir” ..Eğitmiş kendini orada ve İslam’la tanışmış icerdeyken..Hapishaneden cıkınca adına Elijah Muhhamed dedikleri zenci bir İslamik liderle tanıştırılmış ve yükseliş başlamış..1960’lı yıllarda Amerika’da bir söylem türedi Afro-Amerikanlar arasında Muhammed zenciydi bence de sanırım zenci denebilecek kadar karaydı cünkü Arabistan cölünü yakıcı sıcağında yaşayıpta beyaz kalmak zor olsa gerek .Bu söylem ve strateji Amerika topraklarında bir türlü sesini duyuramayan Zenci halkına bir uyanın mesajıydı ve ses cıkarmak icin bir söylemleri olmalıydı,onlarda böyle bir propagandaya başladırlar ve de cok tarafttar kazandılar emin olun..Bir süre sonra iki arkadasın arası acılmış ve Elijah Muhammed’le fikir ayrılığına düşüp,yollarını ayırarak kendi yolunu cizmiş..Zaten 1965’te de suikasta uğrayarak hem de kendi renktaşları tarafından katledilerek öldürülmüş..Malcolm Little yani kendinin sonradan kendine verdiği adla Malcolm-X yani Hacı olduktan sonraki adıyla Hacı Malik El-Şahbaz..Siyah islami akımın bir idolü oldu yıllarca..Aklıma Deniz Gezmiş geldi bir an idol diyince…
Ve tam 43 yıl sonra; 11 Eylül ve terörün susturuluşu ve de hala hakkında ailesinin İslami gecmişinden dolayı Müslüman iddiaları susmayan 4 Ağustos 1961 doğumlu,4 Kasım 2008’te başa gecen Barack Hussein Obama..
Fotoğraflarına lütfen bakınız,birbirlerine kardeşmişcesine benzeyen iki adam Malcolm-X ve Obama,biri yol başında feda edildi,diğeri şuan Büyük Güc Amerika’nın başında..
Siz buna tesadüf mü dersiniz?? 
Bence daha Malcolm ve Elijah Muhammed’in yollarının ayrıldı gün Elijah ve arkadaşları bu yeni Malcolm projesini cizdi ve ilk adım olarakta en büyük engel Malcolm’un kendisi tarih sahnesinden silinmeliydi,ikinci hamle yeni Malcolm bulmaktı,sanırım Elijah fazla da zorlanmadı..ama bu kez ta ki dünya hazır olana dek bu yeni Malcolm gizli tutulacaktı..Tıpkı daha dünyanın acık secik Amerika’da bir Müslüman Lider söylemine hazır olmadığı gibi..
Batı’da,özellikle Fransa’da ve Amerika’da yeni neslin giderek islamlaştığı söyleniyor,sanırım son Fransa olayı da bazı güçlerin bu gidişata dur deme çabası..kim bilebilir…
İşte karşısınızda yeni dünya ve yeni ‘Gizli İslam’..
Please Welcome !
‘Arka’daş Yılmaz 
image

gÜnEy aNıLmIş

Ekonomi Mezunu..
Edebiyattan bir bok anlamaz..
İçinde barındırdığı 'aşk' fıtratından kaynaklı, hiçbir filmden etkilenmemiş..
Söyleyecek çok sözü var..
Ve artık o, sevdiği kadın 'sen benim hiçbirşeyimsin' dediği günden bu yana bazılarına hiçkimse!!!
Instagram: guney.1481
gÜn'Ey
gÜnEy aNıLmIş

Latest posts by gÜnEy aNıLmIş (see all)

Comments to İçimdeki Ses (Amerika;İslam;Terör ve Malcolm-X)

 • Çok merak ettim acaba bunları yazmak ve hatta aklınıza getirebilmek için ne kadar çaba sarfettiniz?!
  Şimdi bütün bunlarla derin bir İslami örgütü olduğunu Obama nın bile buna dahil olduğunu ve Malcolm X gibi asil bir insanın yerine getirildiğini ve 11 Eylül saldırısıyla müslümanların huzura kavuştuğunu mu iddia ediyorsunuz. Akşam akşam iyi güldüm. Tabi buna ben gülerim ama Amerika da o dönemi yaşayan hind ve pakistan asıllı müslümanlara söyleyin, gülebileceklerini hiç sanmıyorum ki bizzat tanık olanlardam dinledim. El Kaide bitti mi sanıyorsunuz?! Çecen savaşı bittimi?! Onları bırakın Daiş yahut Işid onlari aratmiyor mu?! Johnny Bravo çizgi filmini bilirsiniz muhakkak, orada bile 11 Eylül den aylar öncesinde 11 Eylul saldırı planlarini asikar etmis ve halki yavas yavas psikolojik olarak buna hazırlamislardir. 11 Eylulden en karli çikanların saldirida zarar gorenleri sizin değişinizle Sermaye Patronlarinin Sigorta şirketerinde elde ettiği gelire ve bunun tam da ekonominin çökmeye gittiği bir zamanda olması açik bir sekilde ortaya koyuyor. Öte taraftan Siyonizmin bu saldıriyla neler kazandigıni bir taşla kaç kuşun vurulduğunu ben şahsen sayamıyorum velhasılı velhasılı bir yazı bir makale araştırma artık ne diyorsanız yapmadan önce o konuyu derinlemesine araştirmanizi tavsiye ederim.

  Avatar Elif Yıldız 25 Ocak 2015 20:14
  • Arkadaşım Elif’e; ben kimsenin ya da hiçbir siyasi ideolojinin propagandasını yapmıyorum,Keşke sende diğer yazılarımı takip etseydin siyaset yapmadığımı anlardın.. Not: bu yazı bir araştırma sonucu yazılmış bir yazıdır ve hiçbir kategoriye girmez..

   Avatar gÜnEy aNıLmIş 25 Ocak 2015 22:30
   • Propaganda yapmadığınz konusunda hemfikirm zira ortada propagandası yapilacak bir iddia/ideoloji göremiyorum:) birkaç yazinizi okudum yazmak okumanin mikdariyla eş deger oldugu vakit benin için değerli olduğundan genelde sitede paylaşılan tüm yazıları okurum.siyaset yaptiginizi da ima etmedim.yorumumda siyasete dair tek bir kelime yok.islami soylem icinde de olamazsiniz aksi takdirde boyle bir kaygisi olan bir insan kalkıp da Peygamberine zenci denecek kadar karaydı gibi cümleler kurmazdi sanırım.elbetteki siyahiliği yermiyorum burada lakin sizin bu alayvari cümleniz karsisinda şaşkınım. Bu arada Arabistan degince siyah zenci kara insanlarin akla gelmesi de ayrı bir trajikomedi. Asil arap halkinin zenci olmadığını ve hatta çoğunun beyaz yahut buğday tenli olduğunu da belirtmek isterim. Keşke Araştırmanızi yaparken biraz Arabistan hakkinda da google danissaydiniz. 11 Eylülun ardındaki güçlerin kimler olduğu o kadar alenileşti ki bakiniz artik amerika bile bunu gündeme getirmemeye çalışıyor. Yurdum insanı yine kendi subjektif penceresinden olaylara bakmaya devam ediyor. Benim de bir tezim var. Insanimizin bu kadar komplo teorileri üremesinin sebebi Kurtlar Vadisi gibi diziler ne hala getirdiler bizi:)

    Avatar Elif Yıldız 26 Ocak 2015 08:42
   • Arkadaşım google arama motorunu aç ve Malcolm-x ve Obama yaz;bu konu hakkında çok araştırma var. Peygamber Efendimizin zenci olduğunu iddia eden teoriyide Ejliah Muhammed’in önderliğini yaptığı grup dile getirmiştir,bende hafif ti’ye alarak cevabımı verdim;bence yazdığım yazı hakkında biraz araştırma yapmalısın çünkü konuya fazla vakıf değilmişsin gibi geldi …

    Avatar gÜnEy aNıLmIş 26 Ocak 2015 08:54
   • Sanırım 1995 doğumlusun , o yıl ben Lise 3’e geçmiştim .. Iyi günler!

    Avatar gÜnEy aNıLmIş 26 Ocak 2015 08:56
 • Tam dine s’övgü diye bir yazı yazmaya karar vermişken her yerden dine dair bir takım yazılar çıkıyor 🙂
  Komplo teorisyenliği gibi olmuş biraz ama eğlenceliydi, özellike şu cümleye hak vermemek ne mümkün; ‘bence de sanırım zenci denebilecek kadar karaydı cünkü Arabistan cölünü yakıcı sıcağında yaşayıpta beyaz kalmak zor olsa gerek’ :))

  Avatar Berzah 25 Ocak 2015 20:19
 • içriğinden çok üslupta ki hatalara takıldım bende daha çok.
  mesela ”yalnış” değil, ”yanlış”.. gibi

  Avatar kedilere kitap okuyan kız 25 Ocak 2015 21:10
 • Ayrıca fotoğrafta da Malcolm x Barack Obama’ya hiç benzemiyor!!
  hiç bir fotoğrafta benzemiyor..

  Avatar kedilere kitap okuyan kız 25 Ocak 2015 21:11
  • Arkadaşlar katlettiniz beni 🙂 bu yazılan konu ile ilgili çok yazı var , lütfen internette araştırın.ayrıca imla hatası olabilir,ben bir edebiyatçı değilim 🙂 Malcolm konusuna da gelince verdiği mücadeleye hiç sözüm yok;ve söz sana gelirse Berzah,hiçbir zaman İslami söylem çabası içinde olmadım keşke diğer yazılarımıda takip etmiş olsaydın ve eleştirini Cem Yılmaz vari değil adam gibi yapsaydın. Ayrıca Rümeysa,bence bir göz doktoruna gitmelisin

   Avatar gÜnEy aNıLmIş 25 Ocak 2015 22:24
   • hey ikide bir bana niye taş atıyorsun ki, eleştiri bile sayılmazdı benimki. :d ben sadece eğlenceliydi dedim, imla hataları (varsa) dikkatimi çekmedi, islami söyleme dair de bir şey demedim. Anlamıyorum seni dostum, hoşuma gitti cümlenden bir alıntı yaptım hepsi bu 🙂

    Cem yılmaz mı.. (yorum yapamadı) :))

    Avatar Berzah 26 Ocak 2015 00:00
   • Tamam Berzah kusuruma bakma 😉

    Avatar gÜnEy aNıLmIş 26 Ocak 2015 00:02
   • gözlügümü takıp yaptım eleştirimi!
    yaptıgım ironiyi anlamalıydın bence

    Avatar kedilere kitap okuyan kız 26 Ocak 2015 10:11
   • Yaptığın yorumun ‘ironi’ barındırdığını düşünmüyorum,ne kastediyorsan onu yazmışsın bence

    Avatar gÜnEy aNıLmIş 26 Ocak 2015 11:33
 • ayrıca baya bir yazını okudum, bu sitede takip etmeye değer bulduğum şu an aaaa 2 yazardan birisin. gereksiz bir sataşmaydı bilesin :d

  Avatar Berzah 26 Ocak 2015 00:03
 • Bazen atalarımızın ne kadar da haklı olduğunu anlayabiliyorum ne demişler akıl yaşta değil baştadır 🙂 söyleyecek sözunuz kalmadıgından mı yaşıma takıldınız 🙂 daha nice uzun omurler dilerim, bu arada sitemizin ismi gençyazı idi yanılmıyorum değilmi 🙂 dikkatinizi çekerim ben 11 eylül hakkindaki dusuncelerimi dile getirdim, Malcolm x Ve obama kıyasına gelince evet bu konuya pek vakıf sayılmam sayenizde Malcolm X in hayatını bir kez daha gözden geçirme kararı aldim, goruyormusunuz bakin hayra da vesile oldunuz selamlarimla (bu konu haddinden fazla uzadi nazarimda bu son yorumum olsun:) )

  Avatar Elif Yıldız 26 Ocak 2015 15:55
  • Elif,sen yanlış anladın kardeşim ; yaşımı ima ederken çoktan yazdığım konu hakkında ufakta olsa bir araştırma yapıp,kafa yormuş olabileceğimi düşünmeni istemiştim ..

   Avatar gÜnEy aNıLmIş 26 Ocak 2015 16:49

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.