Kayıt Ol
Ağu 5, 2017
1593 Views
1 0

Bahtiyar Özdemir; Şarkılarımın Aşklara şahitlik etmesi beni çok mutlu ediyor.

Written by

O Ses Türkiye yarışmasına katıldıktan sonra büyük ilgi toplayan ayrıca sosyal medyada yayınladıkları “Aşk Çiçeğim” şarkısıyla başarıyı kısa zamanda yakalayan ve çıkardığı “lokum” adlı ilk single çalışması ile müzik piyasasına adım atan Bahtiyar Özdemir ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine bu özel röportaj için teşekkür ederim.

Bahtiyar Özdemir Kimdir? Sizi biraz tanıyabilir miyiz?
1990 Bursa doğumluyum. 11 yaşında Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı özel yetenek sınavlarını kazanarak eğitime başladım. 14 yaşına geldiğimde tekrar özel bir sınavla öğrencisi olduğum konservatuarda ses sanatçısı olarak görev yapmaya hak kazandım. Uludağ Üniversitesi kamu yönetimi bölümünden 2012 yılında mezun oldum. Ancak müziği bırakamadım ve çalıştığım kurumda görevime ses sanatçısı ve 2012 yılından sonra eğitim görevlisi olarak devam ettim. Bu süreçte O Ses Türkiye yarışmasına katıldım ve “Malkoçoğlu” lakabıyla tanındım. Sonrasında TRT de görev alarak “Türkü söylemek lazım” isimli bir programda yer aldım. Sanatçı Zara’nın vokalistliğinden ayrıldığım dönemde “Aşk Çiçeğim” şarkısını söyleyerek sosyal medyada paylaştığım videoyla uzun süre konuşuldum ve fenomen olarak tanındım. Bu süreçten sonra Türkiye ve Avrupa da yaklaşık 200 konser verdim. İlk single çalışmamı 2016 Eylül ayında “Lokum” ismiyle DMC etiketiyle yayınladım. 2. Çalışmam “Yarınım Bugünüm” de ise 14 Şubatta sevgililer günü hediyesi olarak Ceylan Koynat ile sevenlerimize sunduk ve beğeni topladık. Yeni single çalışmamız hazır durumda doğru zamanda dinleyicimizle buluşacak.

Müzik maceranız nasıl başladı? Kim keşfetti sizi?
Müzik maceramda ilk adımım şuanda eğitmen ve ses sanatçısı olarak görev yaptığım konservatuarda 11 yaşında girdiğim sınavla başladı. Beni keşfeden buradaki hocalarımdır. Ana branşım olan Türk Halk Müziğinin duayen hocaları; Yücel Paşmakçı, Kemal Kamalı ve Yaşar Yokuş isimlerini verebilirim. Onlara buradan bir kez daha teşekkür ederim.

O Ses Türkiye’ye katıldıktan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

O Ses Türkiye önemli bir süreçti. Sahnelerim başladı. İnsanlar benden pop ve diğer türleri de dinlemek istediler. Bende azimle çalışarak şuan ki sahne performansımı yakaladım.

Kendinize örnek aldığınız bir sanatçı var mı?

Kendi şarkılarımı kendim yazıyorum. Pop müzik olarak yazdığım eserlerde Gülşen örnek alırken, yaşam kültürü ve ahlak olarak Neşet Ertaş ustamızı örnek alma çabasındayım.

Sanatsal açıdan hayallerinizi gerçekleştirdiniz mi yoksa daha büyük hayalleriniz var mı?

Henüz gerçekleştirdim sayılmaz. Ancak insanlar benim yazdığım şarkıları sevdiler ve konserlerimde Avrupa da bile geniş kitlelerin şarkımı bilmesi söylemesi ve hatta Şarkılarımın Aşklara şahitlik etmesi beni çok mutlu ediyor. Bu yönüyle daha büyük işler yapmak için azimle çalışmaya devam ediyorum. Yazdığım şarkıların anlam kazanması en büyük hayalim.

Bundan 5 sene sonra kendinizi görmek istediğiniz yer neresi?

Henüz 27 yaşındayım. Kariyer için ideal bir yaş. Geldiğim yer itibariyle müzisyen gençler tarafından örnek alınmak hoşuma gidiyor. Ancak daha yürümemiz gereken çok yol olduğunu düşünüyorum. Hedefim şarkılarımla insanların hayatlarında yer edinebilmek, samimi sevgileriyle lütuf görüp onlardan hiç kopmadan onlarla şarkılar söylemek. Ama yeri geldiğinde de oturup bir çorba içmek . Niyetim star olmak değil sevilmek ve sevmek.

Bir filmde ya da dizide rol almak ister miydiniz?
Yüzüm itibariyle bunu yapabileceğimi düşünüyorum. Ancak oyunculuk konusunda eğitim aldıktan sonra bu dizi ya da film düşünebilirim. Aksi takdirde bu sektörde emek vermiş eğitim almış hayaller kurmuş insanların emeğini gasp etmek istemem.
Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Ben şarkılar yazarken hep hayaller kurardım. Şarkılarımın notasını yazar dolabıma koyardım. Bir gün olucak diye her gece Demet Akalın, Rafet El Roman, Betül Demir vs bir çok sanatçının mail kutusunda onlarca mailim vardır. Ama vazgeçmedim ve en çaresiz anımda Allah bir video ile beni insanlara sundu. Şimdi yazdığım şarkılar seviliyor. İnandığım şeyler bir bir yaşanıyor. Sahne yoğunluğumun iş tempomun arasında bazen bunları düşünüyorum ve beni seven örnek alan genç arkadaşlarıma diyorum ki “NEDEN OLMASIN”
Bu vesileyle sizlere de teşekkür ediyorum.

Article Categories:
Söyleşi

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.