Kayıt Ol
Eki 18, 2018
427 Views
0 0

Ben artık benim

Written by

Kulun kula ettiğini hiçbir canlı birbirine yapmaz…

   Çok değişik gelen bu cümle meğer ki hayatın kısa felsefesiymiş. 

   İnandığımız her neyse benim yaradanım  Allah’ım inancım bu doğrultuda sizlerin de inancı kendinize göre ancak çok önemli bir gerçek var ki hepimiz insan olarak bu evrende doğuyoruz,yaşıyoruz ve ölüyoruz.

Bu yaşamsal döngünün başlaması ve bitmesi ile ilgili zaman kavramımız yok, bizimle ilgili planlanmış bir süreç başlıyor ve biteceği güne kadar rollerimizi oynuyoruz.

  Peki birbirimizle alıp veremediğimiz nedir ? Bir varlık var ve bizi dünyaya gönderiyor ama biz birbirimizi yemekle meşgulüz herkesin hakkından gelmeye çalışıyoruz.

Yaşama hakkı her bir bireye verilmiş bunu da en layığı ile yaşayabilmesi için insanı kendinle baş başa bırakmamız gerekiyor.

  Oysa ki ne kadar müdahale hakkı edinmişiz kendimize sormadan izin almadan daldırıyoruz hayatlarımıza fikrini sormadan yapacakların ve yaptıkların için yorum yapıyorlar.

  Nasılda güzel haklar vermişiz farkında olup ya da olmadan.

 Her şeyin fani olduğunu bildiğimiz halde birbirimizin üzerinden faydalanma derdindeyiz.

  Acaba ne yaşadığımızı ne kadar biliyorlar da hükmü ona göre veriyorlar. 

 Beni benle doğuşa, beni benle ölüme alanım her birimize tek başına verdiğin başlangıç ve bitişte bilemiyorum ki bazılarına kendilerini unutturup da benim, şunun, onun,bunun hayatına eşlik etmekle mi görev verdin de benim mi haberim yok????

 Benim kendimden bir tane daha olmadığına göre,bir kere yaşayacağım hayatı bir daha geri alamayacağıma göre ,kula kul olmayı değil. Kulun, kula ettiği eziyete de dahil olmamak için hayatım da söz hakkı olmayanları, sonsuzluğa uğurlarken ben artık benim.     https://ahsapblog.com/

Nafiye Demirbas

Söz etkilidir.Kalemin kağıda etkisi ,sözle birleşince kalıcıdır.
Avatar

Latest posts by Nafiye Demirbas (see all)

Article Categories:
Blog Tanitim · Günlük · Hayata Dair · Psikoloji · Yaşam

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.