Kayıt Ol
Oca 26, 2019
272 Views
0 0

Beyoğlu’nun yeni sanat mekanı Culter’da ‘Editörlerden Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ 10 Şubat’ta başlıyor. @culteronline

Written by

Yazılar kitap olacak

“Biliyorum ama anlatamıyorum”, “Yazmak istiyorum ama nasıl yazacağımı bilmiyorum”, “Hayatımı yazsam roman olur ama nasıl başlayacağım?” gibi tüm sorunlar 10 Şubat’tan itibaren başlayacak atölye ile son bulacak. Hafta sonu Pazar günleri saat 14.00 – 15.00, hafta içi Salı günleri 20.00 – 21.00 saatleri arasında gerçekleşecek atölye 8 hafta sürecek. Atölyenin en önemli yanı ise eğitimler sonunda katılımcıların üretimlerinin bir kitapta toplanacak olması. Atölye boyunca üretilen yazılar redaksiyon yapıldıktan sonra Seyyah Kitap Yayınevi aracılığıyla raflardaki yerini alacak.

Herkes faydalanabilir

Ne kadar bilgiye sahip olursak olalım önemli olanın bu bilgileri etkileyici bir şekilde yazmak ve anlatmak olduğunu belirten atölyenin eğitmenlerinden editör ve yazar Rıza Oylum, “Peki yazmak öğretilebilir mi? Evet, yazarlık değil ama yazmak öğretilebilen, geliştirilebilen bir yeti. Bol pratik ve sağlıklı yönlendirmelerle herkes daha iyi yazabilir. Böylece iş hayatında, eğitim hayatında ve sosyal hayatta daha mutlu ve daha başarılı bireyler haline gelmek mümkün. Bu çerçevede sadece roman ve öykü yazarı olmak isteyenler değil, kendini kelimelerle daha iyi ifade etmek isteyen herkes yaratıcı yazarlık eğitiminden faydalanabilir” dedi.

Atölyede Rıza Oylum ile editör ve yazar Ayça Atçı eğitim verecek.

Bilgi ve kayıt:

Pınar Karahan

0544 270 1995

Genç Yazı Editör

Keşfedilme süreçlerinde,Hikaye-Öykü,Şiir, Roman, Deneme yazan Kağıt kesikli parmakların Şans faktörüne olan ihtiyacı minimuma indiriyorokutuyoruz.
Genç Yazı Editör
Article Categories:
Yaratıcı Yazarlık

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.