Kayıt Ol
Tem 9, 2016
904 Views
0 0

Bir Yer Olmalı

Written by

 

 

Bir yer olmalı dedim kendi kendime bir yer olmalı ve insanlar orada hür olmalı. Bir nokta, bir varış, bir çizgi oraya geldiğimizde artık atmalıyız üzerimizde ki ölü toprağını…

Bıkmadınız mı sahi sizde ? Hep susmaktan, bir şey yaparken iki kere hatta 5 kere düşünmekten? Birine aşık olursun ama önce düşünürsün toplum buna hazır mı diye, sonuçta el alem ne der değil mi ? El alem çok önemli… Sonra arkadaşların var bakalım onların istediği gibi biri mi ? Yakışıklı mı ? İşi var mı? Arabası var mı ? Vs. Vs. biliyorsunuz işte. Sonra tabi bu duyguların açılması lazım bir de ee sen bu duygulardan bahsedersen karşında ki adama/kadına seni hemen çok basit görmez mi ? Aman allahım ne düşünür senin hakkında çok kolay der, basit der, ucuz der, yollu der der der !! 🙂

Tüm bunlardan nefret ediyorum, konuşmak istedikçe susturulmaktan sıkıldım. Aman dur herkes senin gibi düşünmez demelerinden bunaldım. Bu yüzden bir yer olmalı anlıyor musunuz? Benimle aynı dili konuşan insanların olduğu bir yer olmalı.

Herkes birbirinin yüzüne gülüp arkasından kuyu kazıyor. Herkes sevmediği insanlara yalanda olsa tebessüm ediyor. Yalandan aşklar yaşıyor, yalandan arkadaş oluyor, sırf egoları tatmin oluyor diye hoşuna gidiyor diye insanların hayatlarını merak ediyor. Başkalarının yolundan yürümeden onların hayatlarını yargılıyor. Seviyor/muş gibi yapıyor. “Mış” gibi yaşamlardan midem bulanıyor, boğuluyorum gün geçtikçe daha da boğuluyorum. Ne olur yani ne olur hissetiklerimizi çekinmeden o ne der bu ne der demeden söylesek yaşasak. Ya da ne olur gerçekten içimizden geldiği gibi davransak.

Beynim yanıyor, ruhum kaynıyor daha basit nasıl anlatabilirim diye. Gidesim var bulutlara daha yakın yerlere. Böyle bir yer olmalı! Böyle olduğu gibi öylece saf, içten yaşayan,korkmadan her şeyi yaşayan insanlar olmalı.

Her neyse işte gitmeliyim bulutlara daha yakın bir yerlere…

Bulutlar diyorum onlara yakın olmalıyım yoksa çürüyeceğim…

 

uvey mavi

Yıllardır yazıyorum ama hep dağınık ve çoğu yitik...
Avatar

Latest posts by uvey mavi (see all)

Article Categories:
Aforizmalar

Comments to Bir Yer Olmalı

  • Bir gün, temeli dürüstlük olan bir insan bulacaksın ve o senin yeni dünyan olacak. O vakit geldiğinde, diğerleri ne demiş, ne yapmış umurunda dahi olmayacak. Bulutlara ulaşacaksın.

    Avatar sercanleylek 10 Temmuz 2016 03:07

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.