Kayıt Ol
May 22, 2016
866 Views
0 0

Büyük Tehlike

Written by

Çağımızın getirdiği teknoloji oldukça ilginç olabiliyor. Son zamanların popüler uygulamalarının çoğundan psikolojik analizler yapmak mümkün ama bir tanesi var ki ben hala oradaki insanları çözebilmiş değilim. Kısaca bahsedeyim amatör yazarların kurguladıkları hikayeleri paylaşan bir uygulama. Evet buraya kadar oldukça normal hatta çok güzel bir uygulama gibi görünüyor ama iceberg gibi görünmeyen kısmı çok tehlikeli. yazan kişilerin yaş aralığı 12-26 ve geneli bayan buraya kadar da sıkıntı yok. Pekii ya sonrası? İşte sorun burada başlıyor. Ülkenin psikolojisini öyle bir bozmuşlar ki kızlar artık hikayelerinde,hayal dünyalarında bile kaçırılma,taciz,tecavüz ve işkence yazıyorlar ve hepsinin başrol karakteri olan kadının başına gelmesi de cabası… yazdıkların da yani hayal dünyalarında bile erkek egemen toplumun kölesi olmayı kabullenmiş durumdalar… durumun vahametinin farkında olmadan bunları okuyucularında oldukça normal kabul etmesi cabası.

İlk başlarda ben paranoyakça bu durumun algı operasyonu olduğunu düşündüm… yani bir tek istediğimizi yapabileceğimiz hayal dünyamız var ve orada özgür olma varken nasıl bir insan köle olduğunu kurgular ki? Hayal dünyamızda her şey olabiliriz kahraman,süper gücü olan insanlar vs. işte kısıtlama olmadığı için özgürsündür. İstersen devrim yapabilirsin devlet tarafından sansüre uğramaz.Ama kölelik? Bu başka bir bilinç altı psikolojidir.Fakat 12 yaşında ki çocuk ne anlar algı operasyonundan,subliminal mesajdan, ben ötesi psikolojiden.

Kurtuluş kadındır tıpkı başlangıcın kadın olduğu gibi yukarıda ki sorunun çözümü oldukça basit aslına bakarsanız. Kadın kendinin farkına varmalı ve gençlerimize önder olup bu psikolojiden kurtarmalıyız.

Pınar

18 yaşındayım sağlık lisesinde okuyorum yaşıtlarımın aksine sorumluluklarım var. Kısaca hayat karsısında ezilen biriyim
Avatar

Latest posts by Pınar (see all)

Article Tags:
·
Article Categories:
Eleştiri

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.