Haz 2, 2019
761 Views
1 0

Chernobyl neyle karşılaşacaklarını bilmeden ölüme giden insanların hikayesi

Written by

26 Nisan 1986’daki Çernobil Faciası’nı konu alan HBO dizisi Chernobyl, şu ana kadar yayınlanan ilk iki bölümüyle izleyicileri oldukça heyecanlandırdı.

chernobyl, ilk iki bölümüyle kalitesini belli etmiş belgesel tadında mini bir dizi. 

neyle karşılaşacaklarını bilmeden ölüme giden o insanların hikayesi hem hüzünlü hem tüyler ürpertici. yıllardır bu konuda okumuş, araştırmış olmama rağmen sanki ilk defa haberim olmuş gibi hissettim, kesinlikle etkileyici. devamını merakla bekliyoruz. 

dizinin rusça olmama nedenini anlıyorum fakat o native ingilizcenin atmosferi bozduğu gayet açık. ama dizinin kalitesi buna takılmamanızı sağlıyor. umarım sonraki bölümlerde the elephant’s foot‘a da değinirler.


aslında, neyle karşılaşacaklarını bilmeden ölüme giden insanların hikayesi demek biraz eksik kalıyor. olaya ilk müdahale eden itfaiyeciler için söyleyecek çok bir şey yok zaten, muhtemelen kimse olayın ciddiyetinin farkında değildi. 

öte yandan, yavaş yavaş kazanın ciddiyeti anlaşıldığı zaman sovyetlerin olayın üstünü örtme çabaları ise sözün bittiği yer. nasıl bir gerçekle yüzleşmek üzere oldukları kendilerinden gizlenmiş yüzlerce belki de binlerce insana bugün çok şey borçluyuz: bazı güç sahiplerinin şahsi hırslarının bedelini suçsuz insanlar olarak ödediler.

https://www.youtube.com/embed/yfjgNZ3MaQ4?rel=0

Genç Yazı Editör

Keşfedilme süreçlerinde,Hikaye-Öykü,Şiir, Roman, Deneme yazan Kağıt kesikli parmakların Şans faktörüne olan ihtiyacı minimuma indiriyorokutuyoruz.
Genç Yazı Editör
Article Tags:
Article Categories:
Tarih

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.