Kayıt Ol
Mar 12, 2019
152 Views
0 0

Görmezden Geldiklerini Görmeye Ne Dersin?

Written by

Kimse istemez renksiz bir Dünya, alaşağı olmakta zamanımızda düzenimiz. İstemediğimiz her boku yapmakla hükümlüyüz. Karar vermekte geç yaşlara erişime programlı hayatı kavrayamayan beyinlerimiz, neden görmek zorunda her yerde ünlü markaların logolarını? Bana sorarsan metrobüs’ e giderken Edirnekapı mezarlığındaki mezar taşlarını okumak daha mantıklı ve geçerim Şehitlerin arasından içimden binlerce dua, şair’ e selam veririm oradan yoluma devam ederim.

İnsanların gayesi para kazanmak takas yapmak istersen değişirim aksesuarları mı seninle. Ne kadar arkadaşım varsa hepsi belediyede sağlıklı birer memur. Algoritmaya dayalı insanların belirlenmiş yaşam çemberleri arasında dolaşan bir kaç tane, işe yaramaz işsiz gözüme çarpmakta. Genellikle belirgin tipler hayatın yaşanmışlığı yada fazla uykusuz olsa gerekler, göz altları mor, dövmeleri var yada yok, kıyafetleri pahalı yada ucuz ayakkabılarıyla onları asıl görünür yapan düşünce biçimleri ve hayata karşı tutunmak için kendilerine belirli felsefeler belirlemeleri.

Lisedeyken herkesin kavgasına gidip kendi kavgasına kimse gelmemiş ve dayak yemiş çocuğun yalnızlığını barındırırlar içlerinde, haset etmezler kimseye gözde etmezler vede dua’ da etmezler kendilerince. Büyük çoğunluğu inanır tabi kafası karışıp olup günümüzdeki dinlere bakarak nasıl suistimal edildiğini görenler bir süre inançsız sancılı dönemden geçmeyi kabul ettiler fakat kendilerini tanıdıklarında diğerlerinden onlarca adım önde olduklarını önemsemezler çünkü ona haset edenleri oldukça cesaretsiz görmekte, ne yakınlaşır nede uzaklaşır fakat sürekli hazırda olmayı ve karşısına çıkan engel veya düşmanında şerefli olmasını beklerler cevap vermek için. Güçsüzü alaşağı etmek yada süründürmek yerine sen ağabeyini çağır kardeşim o muhattap olsun benimle demeyi yeylerler.

Genellikle darbeyi en yakınlarından yerler ve güvensizlik sorunsalı fazla dürüst olduklarından her yerde yaşamaya alışkınlardır. Bu tarz tipler gelişim aşamalarında diğerleri gibi babalarına yada yakın akrabalarına çekmezler örnek aldıkları tanınmış yaşamlarında hayata damga vurmuş bilinen yada bilinmeyen zeki adamları önemser hayatlarını araştırır oldukça feyzalırlar.

Krizlerden sonra zar, zor buldukları hiç bir işten kovulmaz aksine istifa ederler. Genellikle yönlendirilmemiş olanlar, okulda öğretmenin kenara attıkları yada ailede baskı altında olanlar, konuşacak dertlerini anlatacak kimsesi olmayanlar bir noktada artık içlerine atamaz olur ve bardak dolar, dolar, çatlar, kırılır. Cam kırıklarını süpürmek kendilerine düşer ve bu sırada elleri yada kolları çizilebilir daha sonra çiziklerin izi kalır ve kötü göründükleri için üzerlerine farklı motifler ile dövme yaaptırabilirler..

Kant Kahinat

İnanman gerekmez sözlerime, gözlerime bakman yeter.
Kant Kahinat

Latest posts by Kant Kahinat (see all)

Article Categories:
Aforizmalar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.