Kayıt Ol
Ara 6, 2018
307 Views
0 0

Her Bilgeyi Dinlemeyin

Written by

Değerli arkadaşım, öncelikle kimseye bağımlı kalmadan Türk olduğumu belirtmek isterim. Türk tarihi okumana gerek yok, eğer müfredat, eğitim yılına göre iyi bir eğitim aldığını düşünüyorsan ve sosyal bilgileri lisede Türk tarihi eğitimi alıp Gerçek bir öğretmene denk geldi isen. (Öğretmenlik kutsal bir meslektir.) Eğitim aldı isen, Türklerin göçebe olduğunu bildiğini varsayıyorum. Ve Bir Türk olarak benimsiyorum ve artık biz diye hitap edeceğim ben ve benim gibiler için. Biz kökenimize bakılarak “Urartular.” Demem yeterli tabi kide eğer bizden sen  ve kendi tarihini araştırdı ysan. Eğitim sisteminden bahsettin iki satır, şu anki eğitim sistemi hakkında bir şeyler bildiğini düşünmüyorum, tabi yakınlarına tablet dağıtıldıysa.. Bizlere dokunmayan’ a bizde dokunmayız benim töre inancım gereği fakat kılıç’ tan geçeceklerin kaşıntısı varsa görüyorsun Doğunun halini. Başkan m? Hayır savaşı Genelkurmay yönetir. Sana sallama gereği duydum fakat, kalemimden geçmek istiyorsan sen bilirsin, bu ilk tanışmamız.

Biz yeniliği severiz ve gittiğimiz yere kültürümüzü öğretir’ iz. Alacağımız ve katkısı olduğunu düşündüğümüz iyi huylu her şeyi kendimize alırız. En yeni örnek ile; Almaya’ da yaşayan tükler! Mülteci değil işçi.

Çağdaşlık biziz, yaptıklarımız buradaki düşüncelerim dir. Eğer yanıldığımı düşünüyorsan yaşadığım ülkemin laik olduğu durumu ile sen yazabiliyorsan benimde sana demeye var hakkım, yallah!

Çağdaşlık hakkında olumsuz yazıyorsun ve Türk dilinden bahsediyorsun. Hadi bakalım genç kendi içinde çelişkide. .s

Toplum başta olmak üzere gençlerin zamanında apartman dairelerinde üst üste ders çalışması bu günkü sosyal medya çılgınlığını biraz da özetler oldu.

Evet kullandığımız dile önem verdiğin açık ve net! Yazmışsın bir kere fakat günlük yazmış ve biraz özenmemiş gibisin.

Yenilikten yana isen Atatürk’ ün diğer açıklamalarını ve yaşın müsait isen Nutuk’ u okumanı istiyorum…

Umarım bir daha yazmaz’ sın. 🙂

 

Burası Yeraltı, Burada Herkes Eşit!

Kant Kahinat

İnanman gerekmez sözlerime, gözlerime bakman yeter.
Kant Kahinat

Latest posts by Kant Kahinat (see all)

Article Categories:
Yeraltı Edebiyatı

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.