Kitap Gönder
Şub 7, 2018
296 Views
0 0

Huzur Evinde Huzursuz Bir Gece

Written by

HUZUR EVİNDE HUZURSUZ BİR GECE
Ayşe teyze 85 yaşındadır ve 15 yıldır bu huzur evinde her gece huzursuz uyumaktadır. Yine bir gece aynaya bakarak konuşur:
¬¬¬¬- Yaa Ayşe kadın gör suratındaki çizgileri de neden yıllardır bu huzur evinde bir ziyaret edenin yok anla. ( Seyirciye dönerek ) Tam 85 yaşındayım 85 ! Bizimkilere sorsan varlığını da yokluğumda bir. Bizimkiler dediğime bakmayın yıllardır adım atmazlar. Yani evli 3 oğlum ve 1 kızım …
Bizimkiler demişken; şu ‘’Bizimkiler’’ dizisi daha şu televizyon dediğiniz kutulardan kalkmamıştı beni buraya iyiliğim için getirdiklerinde. Amaaaan!15 yıldan fazla mı olmuş.? Eyy Ayşe Kadın!
Bak, O dizideki ‘Sevim’ benim liseden arkadaşımdır.Meşhur olunca tabii unuttu gitti beni. Tıpkı ‘’bizimkiler gibi. O değil de buradakiler hep bunamış. Anlaşamıyorum hiçbiriyle. Yahu ben 50’lik bunaklara bile taş çıkartırım. Tanımıyorlar daha beni. Amaaan tanımazlarsa tanımasınlar. Altmış senelik yol arkadaşım, kocam yeter ya sana Ayşe Kadın! Çocukların gelmese kaç yazar!
15 yıldır bu huzur evine geldim. En son 10 yıl önce gelmişler ben fenalaşınca, hemşireler aramış anneniz çok kötü durumda sizin isimlerinizi sayıklıyor… İlaçtandır o ilaçtan dedim önce. Kandırdım belki hemşireleri. Ya kendini Ayşe Kadın… Tam 85 yaşındayım her gece zikrederim isimlerini. Gelin görün ki on beş yıldır duymazlar içimde ki feryadı …
Bir şu duvarlar dinler beni her gece , beni onlara sorun … Bir de her saat başı odama gelen çiroz hemşire . Kocam her hafta beni ziyarete geliyor elinde güllerle oda teyzecim onu sana kurye getiriyor oğlun gönderiyor diyor. Bende aklımı yitirmedim ya tanırım 60 yıllık kocamı Bir de normalmiş gibi “Senin kocan çoktaaan öldü diyor. 85 yaşındayım ben ! Erken bunamadım ya buradakiler gibi.
Neyse ben yatayım . Yarın kocam çiçeklerle gelir erken uyanayım..!!!

Hacer

Hacer

Hal-i ruhiye.. Sütlü Nuriye. .
Hacer

Latest posts by Hacer (see all)

Article Categories:
Hikaye Öykü

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.