May 20, 2018
466 Views
0 0

KAHRAMAN ARAYIŞI

Written by

Bugün 19 Mayıs 1919 ve büyük bir coşkuyla yurdun her köşesinde kutlandı. Sosyal medyada çokça dolaşan bir bilgi var. ”Atatürk’ü Samsun’a Sultan Vahideddin ülkeyi kurtarsın diye yolladı.” adı altında bir karalama kampanyası var. Peki bu söz ne kadar doğru?

DOĞRULUK PAYI VAR!

Bu bilgi paylaşımında bulunan şahıslar sizce engin bilgilerini (!) paylaşmak için mi bunları paylaşıyor yoksa Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü karalamak için mi? Ben size söyleyeyim muhafazakâr kesim Atatürk’ü karalamak istiyor ve bunu çoğu zaman kendilerini avutmak için yapıyorlar.

Arkadaşlar, vatandaşlar sizlerde biliyorsunuz ki Atatürk’ü Samsun’a çıkaran Vahideddin’dir. Belgelerini Murat Bardakçı paylaşmıştı. Lâkin tartışma konusu olan kısım şu Sultan Vahideddin git ülkeyi kurtar diye göndermedi Mustafa Kemal Paşa’yı. Göndermesinin temel sebebi Türk-Rum kargaşasını önlemesini istemesidir. Kalkıp Kurtuluş Savaşı’nın gizli kahramanı Vahideddin diyerek kendimizi kandırmaya gerek yok!

ATATÜRKÇÜLERİN HATASI VAR MI?

Peki Atatürkçü kesim hatalı mı? Bakın efendim, Atatürk’ün en büyük düşmanı kimler biliyor musunuz? Yunan ya da İngiliz falan değil. Esas düşmanı sahte Atatürkçüler! Nutuk’u okumamış, Atatürk’ün kaç kardeşi olduğunu bilmeyen beyinler milli bayramlarda Atatürkçü kesiliyorlar. Atatürk’ü sosyal medya hesaplarında paylaşım yaparak anlamaya çalışıyorlar. Evet genç nüfusumuz fazla ama bilgili, ilim sahibi genç nüfus ne kadar? Biz gençlere doğru bilgiler verilmedikçe bütün ümit nerede olacak? Misyonumuz her zaman demokratik, uygar, çağdaş bir ülkenin temiz yurttaşları olmak olmalı. Sahte Atatürkçü değil…

İKİSİDE TARİHİMİZ

Hem Atatürk hem Vahideddin bizim tarihimiz. Hatalarıyla doğrularıyla bu insanlar bizim atamız. Yavuz’dan Osman Bey’e, Metehan’dan Bilge Kağan’a kadar hepsi bizim tarihimiz ve hepsini aynı anda sevebiliriz. Kendimizi illa bir sınıfa sokmaya gerek yok. Kardeşçe mutlu ve huzurlu şekilde yaşayabilir fikirlerimizi paylaşabiliriz. Umarım bu misyon uygulanır.

 

Eleştiren Adam

Latest posts by Eleştiren Adam (see all)

Article Tags:
·
Article Categories:
Eleştiri

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.