Kayıt Ol
Eki 21, 2018
440 Views
0 0

Kant Kahinat Profili Hakkında Açıklama

Written by

 

 

Saygılar sevgiler sunarım fakat köşeme çekilmem, hani nerede giriş hani gelişme, nerede sonuç? Sakin ol yazarken ellerin titriyor, paunc dolu satırlarımı okurken yavaşça aklın gidiyor. Serüvenin başında her ne kadar kaptırma, desem’ de sana, aldın başını gidiyorsun kör kuyuya. Bilmen gerek, seçilmiş yazarların üstlenmesi gerek gereken konuları, tanımaya bilirsin bir çoğunu fakat önemli olan hata payını kara dönüştürmek.

     Genç yazarlardan birisiyim, hayatımda yazılarım kadar karışık gerekirse anlam ifade etmeyen fakat her mısranın içerisinde kelime, kelime; giz.

      Vardır ve gerektiğinde sağlıklı bir şekilde tarafımca açıklanabilir(Her biri). Nedenini merak edersen cevabı basit, ülkedeki gazete, politika, roman vs. Ve bir çoğu yazarımızın ifade özgürlüğünden yararlanamayıp hapiste olduğu malumdur. Gerek taraflı gerek tarafsız.                            Yazdığım lirik şiirlerden bahis etmek gerekir ise;  Rap vokal yapıyorum ve icra ediyorum.                       Aslında yazarlık dağına tırmanma sebebim ritmik Afrika şiirine olan ilgi ve alakam’ dır.                      Ceza’ nın deyimi ile “Rap harekettir vede politik’ dir, bunu hazmedemiyor isen hassiktir”             Evet her şiir bir düzenektir fakat yazdığın lirik şiiri müzik ile buluşturmak istiyorsan o artık bir düzenekten de fazlasıdır moruk! İşin içine ritim girer ve yazılanlar milimetrik hesaplar ile yavaş, kimi zaman hızlı olan ritmin içerisine yerleştirilir. Rap vokal icra etmek için sesinin güzel olmasına gerek yok ses tellerin birbiri ile çelişse’ de önemli olan anlatmak istediğin olamalı her zaman vede yazım biçimin..

Her ne ise, aklınıza ders vermek için gelmedim sadece kendim hakkımda kulaktan kulağa dolaşan çelişkilerin hasarlarını onarmak ve yeniden eskisi gibi hangarda hazır bulunmak istiyorum.            Rap’ci komünist değildir yada anarşist, tabii kide olabilir. Dinine bağlı olur dinlenir Geflow’ gibi Ataist olur gene dinlenir Hidra’ gibi. Bakın piyasaya hakim Rap icra eden sanatçıların hepsinden bu sözleri duyabilirsiniz. “Ülkede Rap dinleyenden fazla icra eden var.” Ve dinleyebileceğiniz o kadar fazla alternatif ve konu var ki zaten sağlıklı bir dinleyici olduğunuzda anlayacaksınız.                 Konunun dışına çıktım bazılarınız kusura bakabilir o neden ile sus payı gerek. 

       gencyazı.com’ da amatör yazarlığa ilk adımımı attım ve o dönem yeraltı edebiyatı ile bir hayli fazla ilgileniyorum fakat yakın zamandaki yazılarımı okuma şansını kendinize verirseniz, dehlizden bir anda yeraltının çatısına çıkmış durumdayım, elimde beyaz bayrak!                                              EKT öncesi ve ya sonrası genellik ile insanların bana biçtiği kalıpta hayatımı sürdürüyordum fakat Amerikan filmleri daha cazip geldi Ağır Roman’ dan. Racon kaldımı?

     Hip Hop kültürü ile tanıştım bir şekilde hayatımda hep vardı, benim fark etmem gerekiyormuş. Ben bu işi yaparım ağabey dedim tam benim kalemim. Bugünkü starların yaptığı hatayı yapmadım ilk fırsatta mikro yada ses kaydı ile kayıt almadım kendimi rezil etmek istemedim, aldım fakat yayınlamadım. Yılarca dinledim ve ardından yıllarca yazdım, kendimi kurdum bilincimi yeniledim. Bazı gereksizler belkide sekiz kıta’ nın içerisindeki tek bir esrar kelimesine takıldı fakat ana konunun sadece uyuşturucu olan dizileri, filmleri takmadı çünkü istediği zaman kanal değiştirebiliyordu o halde next yap ve istediğin şarkıya geç!

     

                                                                                 

 

Kant Kahinat

İnanman gerekmez sözlerime, gözlerime bakman yeter.
Kant Kahinat

Latest posts by Kant Kahinat (see all)

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.