Kayıt Ol
Ara 24, 2013
1074 Views
0 0

Kelime Oyunu…

Written by

timthumb6

 

Öğrendik ki Show TV’de yayınlanan “Kelime Oyunu” isimli program, yine bu programdaki bir soruda geçen kelime yüzünden kaldırılmış. Biz de kelime oyunu oynayalım dedik ve bazı sorular hazırladık. Cevaplamaya istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz. Takılanlar için cevapları soruların bitiminde aşağıda yazdık.

Kolay gelsin.

1-Evinden yüklü miktarda para ve para sayma makinesi çıkan biri, para sayma makinesini ne olarak kullandığını söyleyemez?

_ _ _ _ _ _ _ _

2-Yukarıdaki cevapta saklı olan ve böyle durumlarla karşılaştığı halde işi pişkinliğe vuranlarda olmadığı bilinen duygunun adı nedir?

_ _

3-Ayakkabı kutularında saklanan paralarla, iddia edildiği gibi ne yapılamaz?

_ _ _ _ _

4-Son günlerde havada uçuşan kelimelerde ne yoktur?

_ _ _ _

5-Son günlerde yaşanan olaylardan sonra vatandaşın neyi açıkta kalmıştır?

_ _ _ _

6-Bu soğuklarda hayatta olduğu halde kefen giyip dolaşanlar için Allah’tan ne dilenir?

_ _ _ _ _ _ _ _ _

6-Kefen beziyle birlikte mutlaka kullanılması gereken malzemenin adı nedir?

_ _ _ _ _

7-Lig Tv’den kovulduğu söylenen Hakan Şükür, haberi duyduğunda ne dememiştir?

_ _ _ _ _ _ _ _

8-Geçtiğimiz Cuma günü Seçhaber’în yaşadığı ve birçok internet sitesinin ve habercinin başı üzerinde Demokles’in kılıcı gibi sallanan şeyin adı nedir?

_ _ _ _ _ _

9- Atatürk’e “ayyaş” diyenler, içmeden neyin sarhoşu olmuşlardır?

_ _ _ _ _ _ _

10-Pandora’ nın kutusu açıldıktan ve tüm kötülükler saçıldıktan sonra, kutunun dibinde kalan ve şu anda hepimizin ihtiyacı olan şey nedir?

_ _ _ _

Cevaplar 1- Aksesuar,2- Ar,3- Hayır,4- Edep,5- Birçoğunuzun düşündüğü gibi cevap ağız değildir. Cevabı üzerine oturduğumuz bölgemizde aramak gerektir,6- Akıl fikir,7- Çok şükür,8-Sansür,9-İktidar,10-Umut

 

http://www.sechaber.com/hakan-s-telkes-kelime-oyunu/

OkunacakYazar

HAKAN ŞEVKET TELKES

1974 doğumludur. Hande ile evli ve mutludur. Ocak ayında doğan oğluna Ada ismini vermiştir. .Öyküleri , şiirleri ve sechaber.comda yayınlanan köşe yazıları vardır. Akustik gitar çalar. Beste yapar. Bestelerinin birkaçını http://www.herkesdinlesin.com/mp3_tumu.asp?uid=109454 linkinde yayınlamıştır
Hayalleri şiir ve öykü kitapları yayınlamak ve Şair Sunay Akın'a ait bestelediği şiirlerden bir albüm yapmaktır. Görmezden gelinmeyeceği günü bekler, durur. . .
Avatar
Article Categories:
Eleştiri

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.