Kitap Gönder
Tem 19, 2018
177 Views
0 0

Kimsenin Suçu Yok

Written by

İnsan gelişti ve fikirleri değişti, ateş bulundu ve kılıç lar dövüldü. Sel bastı soy kısıtlandı, gerçek arandı ve Gök ses verdi. Firavunlar mumyalandı mezarlar yağmalandı. Simyacılar hep vardı.

Birileri her zaman çıkar peşindeydi. İstedikleri güç ve kudret, altın ve petrol. Toplum kontrol edilmeliydi ve hatta saraylar, yapılar inşa edilmeliydi. İnsanlar satıldı insanların sınavı bolluk ve kuraklık idi. Her yeni inanış bir öncekinin güncellemesi idi. Her yeni soytarı bir öncekinden daha komik idi.

İnsanlar, insanları araştırdı isimleri psikolog, sosyal ve siyasal bilimci yada filozof idi.. İki tekerlekli bisiklet’ e zamanında şeytan icadı diyen topluluk şimdilerde teknoloji dostu ve aynı zamanda Wikipedia’ a engel koydu.

Televizyon ların geliri reyting degil, anla bunu. Reklamları işleyişinin ardından markete gidip yaptığın alışveriş. Haberleri izlemen ve verildigi kadar bilgi alman. Sigara ve alkolün sansürlenmesinde Fatma Gül’ün bir suçu yok, tecavüz ve taciz yasal genel izleyici dizilerinde.

Bu demek oluyor ki sigara kullanmak silah kullanmak ve insan öldürmekten daha zararlı. Alkol kullanmak, uyucturucu ticaretinden daha zararlı.

Kant Kahinat

Kant Kahinat

İstabul34
ınsta; 1elk4
Kant Kahinat

Latest posts by Kant Kahinat (see all)

Article Categories:
Aforizmalar · Eleştiri · Felsefe · Hayata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.