Kayıt Ol
May 26, 2015
2509 Views
0 0

İçimdeki Ses(İslam ve Kadın)

Written by

kuran-okuyan-kadin-120180432158-buyuk

Birçok yazılı kaynak ve din konusunda söz sahibi kişiler İncil’in ilk hali ile kalmadığını söyler hatta bu konu üstünde yorum niteliği taşıyan güzel de bir film var ‘Stigmata’. Kutsal topraklarda bulunan Hz.isa döneminde yazılmış ilk İncil’in bulunuşu ve Vatikan tarafından incelenme sürecini anlatan güzel bir film,tabi Vatikan herzamanki üslubu ile bunu gizler filmde ..
Hepimizin ağzına pleseng olmuş bir söz de Kur’an-ı Kerim’in tek bir harfine bile dokunulmadığıdır.En önemli konu ise kadınlar konusu.Örtünme konusunda çeşitli surelerde çeşitli ayetler mevcut ki hepsi genelde cinselliği işaret eder ve kadınların aslında erkeklerin cinsel yönden arzularını harekete geçirmemesi için örtünmeleri gerektiğini söyler,bir ayette de zinet eşyalarınızı kapatın der.Sanırım bu uyarıda cinsellik gibi erkek karşısında fiziken aciz olan kadınların yalnız sokağa çıktığında gasp ve benzeri olaylara maruz kalmaması ve karşı tarafın nefsini harekete geçirmemesi uyarısıdır.

Peki benim komplo teorime göre,Kur’an bazı kişiler tarafından Peygamber Efendimiz öldükten sonra üstüne yorum katılarak değiştirilmiş olabilir mi ?

Yani Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim üzerinde oynanarak iyi bir kul olmaya çalışan müslümanların Rab’ba olan bağlılığı kullanılmış olabilir mi ?

Örneğin,Adalet timsali Hz.Ömer şeri kuralları belirlerken bazı sure ve ayetler üzerinde insanların nefsini kontrol altına alarak suçu önlemek amacıyla yorumlar yaparak değiştirmiş olabilir mi ?
Arabistan çölü her çöl gibi çöl fırtınalarına gebe ve de çöl fırtınaları esnasında insanlar yüzünü ve özellikle gözlerini kapamak zorunda hani şu sokakta çoğu zaman gördüğümüz kara çarşaflı gözleri bir tül ile kapalı hanım arkadaşlar gibi .Amaç mahrem mi kapamaktı yoksa çöl fırtınalarından korunmak mıydı başta ?

Kadınları yere göre sığdıramayan hatta Peygamber Efendimizin ‘Cennet annelerinizin ayakları altındadır’ sözüne karşılık bu kadar değerli kılan İslam,Nisa süresinde yazdığı gibi gerekirse onları dövün der mi?
Ya da her konuda neden bu kadar değerli varlıklarımızı kısıtlar,kapatır ya da arka plana atar mı ?
En önemlisi ise kadın neden erkeğin arkasında yürür?
Erkek adam sevdiğini koluna takmaz mı ?
Ya da yanında yürütmez mi ?
Madem ki konu erkeklerin kadınınıza cinsel istek duymasını engellemek yazın 45 derece sıcağında onu çarşafa kapatmak ve 3 adım arkanızda yürütmek yerine,yanınızda ya da 2 adım arkasında yürüyüp sağı solu kolaçan etmek daha akılcı değil mi ?

Ya da yan gözle bakanın baktığı o yan gözünü yan bırakmak daha çok zevk vermez mi adama ?
Kız arkadaşımın ya da eşimin ya da kızımın boynunu ya da saçını görmüş olmak ya da plajda bikini giymişken yan şenzlogda uzanan ve eşine,kızına bakan sapığın kafasına o şenzlogu geçirmek,o çok sevdiğin kadınına(kızını,eşini ve de kan bağın herhangi bir kadın) o sıcakta işkence etmekten daha mantıklı gelmiyor mu?

Şimdi durduk yere kadına mı işkence etmeli yoksa sokakta yürüyen o iki ayaklı kızmış köpeğe mi ?
Heryerini kapatıp işkence mi et dedi yoksa gözkulak olup kolla mı dedi?
Herşeyi bir kenara bırak sen adam olarak eşini ve kızını koruyamayacak kadar aczimizin ki kadınının gözüne kadar kapatırsın ?
Şimdi soruyorum,şimdi sizce O çok sevdiğim dinim ve kitabı Kur’an sizce ‘ilk cümlelerini’ kadın konusunda nasıl dedi?

gÜnEy aNıLmIş

Ekonomi Mezunu..
Edebiyattan bir bok anlamaz..
İçinde barındırdığı 'aşk' fıtratından kaynaklı, hiçbir filmden etkilenmemiş..
Söyleyecek çok sözü var..
Ve artık o, sevdiği kadın 'sen benim hiçbirşeyimsin' dediği günden bu yana bazılarına hiçkimse!!!
Instagram: guney.1481
gÜn'Ey
gÜnEy aNıLmIş

Latest posts by gÜnEy aNıLmIş (see all)

Article Tags:
·

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.