Kayıt Ol
Eyl 14, 2015
1454 Views
0 0

Mavi Huydur Ben de

Written by

Doktor ve Edip Cansever’i anlatır Otostopçu ve Doctor Who hayran kurgusudur

 

-Cansev-mez-, uzayı nasıl buldun? Yeterince mavi mi? diye sordu TARDIS’in kapı aralığından Dünya’yı ve boşluğu izleyen Edip Cansever’e. Az önce bir Sontaran istilasından kurtardıkları Dünya’ya. Gerçi Sontaranlar Doktor’a yenildikten sonra evrak karışıklığından dolayı yanlış gezegeni istila etmeye çalıştıklarını anlamışlardı ve bu karışıklıktan dolayı savaşta ölen bütün askerlerin aileleri ölümlerden dolayı tebrik edildi. Sonuçta Sontar kültüründe bir savaşta ırkın için ölmek bir onurdu ve onlar Sontarandı-raporla tespit edilmiş bir şekilde aptaldılar yani- Doktor, Edip Cansever’e bir çay uzattı. Çayı dikkatlice Doktor’un elinden aldı.

-Bilmem, bence gayet siyah ve mavi dedi çaydan sıcak bir yudum aldıktan sonra. Yalnız şu garip yaratıklar daha saldırmazlar değil mi?

-Sanmıyorum, onlar Sontaran. Kesin bir şey söyleyemem ama etrafta ve her an hazır olacağımı söyleyebilirim.

Doktor Edip Cansever’in yanına oturup çayından bir yudum aldı.

– Kötü olan şu ki, Doktor gülümseyerek devam etti: Seni evine bıraktığım zaman bütün bu anıları unutacaksın. Ama sanırım TARDIS’den sonra da mavi sen de huy olmaya devam edecek

-Neden unutmam gerekiyor?

Doktor çayından son yudumunu aldı. Edip Cansever de çayını bitirmişti, onun da bardağını alıp konsola doğru yürüdü. Bardakları konsolun güvenli bir yerine bıraktı. Edip Cansever de onu takip ederek konsolun yanına geldi, Doktor konsolun önünde durduğu yerden ellerini öne doğru uzanıp sonra geri çekildi. Doktor’un bu hareketiyle TARDIS’in kapısı kapandı. Doktor konsolda bir iki ayarlama yaptıktan sonra kolu indirdi. TARDIS’in o bildik huzur veren sesi duyuldu. Edip Cansever’e dönerek ellerini şakaklarına koyarak:

-Zaman çizelgen olduğu gibi kalmalı. Eğer bunları hatırlarsan yaşamının önemli bir bölümü değişir. Gözlerini kapatarak onunla telepatik bir bağ kurdu ve birkaç saniye sonra Edip Cansever’in gözleri kapanmıştı. TARDIS onları Edip Cansever’in evine önüne getirmişti. Doktor, sadece Edip Cansever’in kolundan tutup onu evinin önüne bıraktı. TARDIS’e geri dönüp başka bir yere gitmek üzere büyük bir uğultuyla ortadan kayboldu. Edip Cansever ise TARDIS kaybolduktan sonra her şeyi unutmuş bir şekilde evine girdi.

(Arcadia Evrenkenti sayfa:289 Doktor ve Şairler)

 

Avatar

Latest posts by Emre Can Doğan (see all)

Article Categories:
Bilim Kurgu · Hikaye Öykü

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.