Kayıt Ol
Şub 11, 2019
372 Views
0 0

Metafizik..

Written by

Şimdi aslında en önemli ve can alıcı nokta ise, bu kıyada köşede adına falcı, muskacı, büyücü hoca vs dediğimiz kişiler, zannımca bu kişiler diğer büyük birkaç tarikat tarafından da destek görüyor. Genellikle bu kişilere psikolojik rahatsızlık benzeri durumlarda, iş bulamama, eş bulamama yani rızkın, bereketin ve kısmetin kesildiği ya da psikiyatri biliminin adına histeri dediği durumlarda gider şifa ve fayda ararız. Hatta, bu tarz şarlatanlar yani benim deyimimle anarşi meraklıları bu tarz rahatsızlıkları tekrar hissettiğimizde onları aramamızı ya da yanlarına gitmemizi isterler. Ya bu tarz şarlatanlar, kaçakçıyı, hırsızı, teröristi, katili bazı yollarla kolluk kuvvetleri tarafından suçsuz sanılana kadar sizin etrafınızda gibi gösterip, sonrada sizin bazı rahatsızlıklar yaşamanıza sebep olup, temiz emelli güçler tarafından siz sanılmanıza sebep oluyorsa.?
Mesela İstanbul/Zeytinburnu’nda harabe bir evi olan adının Yaşar olduğunu zannettiğim bir muskacı var, Reina olayını gerçekleştiren kişi 4 gün Zeytinburnu’nda kalmış hatta 4 gün sonra da İzmir Adliyesi olayı yaşandı, İzmir’de de soğukkuyu ve Menemen tarafında da bu tarz falcı ve muskacılar mevcut. Anne tarafımda neredeyse her evde bir mental hasta var, yakında bildiğim bir tanesi 1994 doğumlu olan kuzenim, teyzemin oğlu, ona sorsan mükemmel, seesiz, sakin, hatta ordinaryus olacak derecede akıllı. Bir keresinde şikayetim oldu, gelen Sağlık Bakanlığı görevlilerinin raporuna göre annesi tarafından iyi bakılan, zararsız biri, oysa oturduğu çevrede mahallede hiçbir çocuk ve ya komşu o çocuğu evine istemez birkaçı hariç.
Özellikle, mental hasta sahibi aileler hastane ve doktor ziyaretlerinde çocukları iyiymiş gibi bir portre çizmesinler, çocukları ne yaşıyorsa ya da kendi kendilerine ne konuşuyorlarsa bunları doktorlara iletmeliler, tabi durumun farkında olup, durumu gizlemiyor iseler. Bu tarz engelli çocukların evleri toplum ruh sağlığı merkezi çalışanları tarafından ziyaret edildiğinde mutlaka komşu ve çevreleri ile konuşulup, o engelli çocuğun ya da kişinin neler yaptığı sorulmalı ve de bu tarz kayıtlar Sağlık Bakanlığı sistemine hemen kayıt edilmeli, ben eminim ki bu tarz kayıtlar Sağlık Bakanlığı’na ve ya adli tıpa bağlı ilgili adli birimler tarafından kontrol ediliyordur..

Sevgiler,
GüneyAnıl’mış

gÜnEy aNıLmIş

Ekonomi Mezunu..
Edebiyattan bir bok anlamaz..
İçinde barındırdığı 'aşk' fıtratından kaynaklı, hiçbir filmden etkilenmemiş..
Söyleyecek çok sözü var..
Ve artık o, sevdiği kadın 'sen benim hiçbirşeyimsin' dediği günden bu yana bazılarına hiçkimse!!!
Instagram: guney.1481
gÜn'Ey
gÜnEy aNıLmIş

Latest posts by gÜnEy aNıLmIş (see all)

Article Tags:

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.