Oca 28, 2015
1105 Views
0 0

Nerede şimdi o kelleler?

Written by

sabahattin-ali-kampus

 

Biri anlatabilir mi Sırça Köşk’ün tuzla buz oluşunu?

İlk kelleyi atanın ismini bilen var mı?

Peki köşk koruyucularını hatırlayan…

Bu taraflaşmanın hesabını sordular mı?

“O zaman geçti” diyorsunuz. Hayır! Tam aksine zaman burada. Televizyonda, ulusal yayınlarda ve reklam panolarında da değil, yastığınızın altında. Gündüz gözün gördüğü, gece alacalı rüyalarda.

Kurulan denge, içine iliştirilen korkuda. Lami cimi yok. Hepimiz korkuyoruz aslında. “Kovulurum”, “çıkartılırım”, “atılırım”  her inanarak kurulan cümlemizin arkasında. Düşünmek kaygı verici. Aşk ise doldurulamayan her boşlukta. İlişkide ne istediğini bilmez, serseme dönmüş beyin süprüntüleriyiz. Güdülerimizin rüzgarında, boşluğa yelken açan dilsizleriz. Öylesine salınıyoruz gövde okşayan dalgalarda. Hangi kıtaya çıkarız belirsiz.

Şayet şans bizden yanaysa belki Sabahattin Ali ile dertleşiriz. Biz şimdiki köşklerden bahsederiz, o nasıl yıkılacağını yazar.

Article Categories:
Yeraltı Edebiyatı

Comments to Nerede şimdi o kelleler?

  • “Aşk ise doldurulamayan her boşlukta. İlişkide ne istediğini bilmez, serseme dönmüş beyin süprüntüleriyiz. Güdülerimizin rüzgarında, boşluğa yelken açan dilsizleriz. Öylesine salınıyoruz gövde okşayan dalgalarda. Hangi kıtaya çıkarız belirsiz.”

    Özellikle yazının bu kısmı çok hoş, aklıma leo buscaglia nın Love kitabı geldi aklıma. Tam Olarak bu konu hakkında bir yazi yazmaya niyetliydim ne zamandır Tebrikler

    Avatar Elif Yıldız 28 Ocak 2015 23:12

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.