Kayıt Ol
Kas 3, 2015
1013 Views
0 0

O zaman biz de ikiye ayrılırız; Namuslular ve Namussuzlar!

Written by

Yazmayacağım diyorum. Siyasi olarak tepkim ağır olacak dilimin ayarını tutturamayacağım diyorum. Hadi sabır diyorum ben dedikçe onlar yapmaya, koyunlar tapmaya devam ediyorlar.

Kukla sayın başbakanınız 4 Ekim Akepe genel merkezinde katıldığı seçim vaadleri SGK toplantısında eğer seçilirsek asgari ücreti 1.300 tele’ye çıkaracağız diyor bana inanmayanlar için aha linkini veriyorum

Ayriyetten ekliyor kendileri; yapılan işin tehlike durumuna göre asgari ücrette değişiklik yapacağız. (Geleceğim var zamanı o zaman Ali Babacan hangi risk durumuna göre soracak bütçe komisyonuna bu zammı! ) Dahası var tabii emekliyi %25 oranında destekleyeceğiz diyorlar. Senin emeklin televizyon izlemediği için midir ki bu kadar rahat söyleyebiliyorsun aklım hayalim ermiyor. Bir de bunları göreve başladığımız gün yapacağız diyorlar.

Gelelim şimdi aradan tam 1 ay geçmiş, geçen ay 31 çektiği için(devlet halkına) 30 gün 1 aya tekabül ediyor. Dün gece Ali Babacan diye bir herif çıkıyor ve bu 2 dönem ekonomiden sorumlu hırsızlar ordusu düzenleyicisiymiş! İsmen biliyorum devlet bakanları yapılan yolsuzluklara göre değiştiği için takip mekanizmamızı alt-üst ediyorlar.Diyor ki; ” Biz kimseye asgari ücret 1.300(bin üçyüz) tele olacak demedik. İşverenle işçi arasında bir takım görüşmeler yapacağız. Hükümetin desteği çok önemli. Sonrasında oturup birtakım kararlara varacağız” İnanmayanlar için o şahsın söylediklerini de buradan izeyebilirsiniz

Bunların sebebi muhalefet partilerinden gelen açıklama müthiş derecede tatmin edici bu arada…
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin:
”Oyunu arttırmış tek anamuhalefet partisiyiz. Genel başkanımızın istifası söz konusu değildir.
MHP Koltuk sahibi mi desek ne desek bilemedim ama açıklaması çok enterasan burada kalıp görevimize devam edeceğiz ve seçimin sonuçlarını araştıracağız.

Ulan sana 7 Haziran’da başbakanlık teklif edildi, üstüne üstlük HDP Genel Başkanı (ki Selahattin Demirtaş’a bu tutumundan dolayı diyecek hiçbir söz bulamıyorum çok mert bir adammış kendisi) dışarıdan da destek vereceğiz 3’lü koalisyona gerek yok yeterki bu AKEPE zihniyeti ortadan kalksın demişken. Senin o ”HAYIR” sözcüğün yüzünden şuan ülke felakete sürükleniyor. Hala da istifa etmiyorsun. Tabi bunlar parti içi disiplin deyip geçilebilir.
Halka ne demeli?

Bağıra bağıra her seçim meydanlarda yalanlarla dolaşan ve verdiği vaatlerin sadece makarna ve kömür kadarını karşılayan bir hükümete onca yolsuzluk, onca telefon kayıtları, bunları geçtim sadece 3 ayda yapılan onca 500 kadar insan katledilmesini de görmeyip hala AKEPE diyorsanız size tek bir sözüm olacak;

Sizlerden değil, onca katledilen canlar çocuklarınızdan, torunlarınızdan çıksın! Sizler o anne babaların yerinde olun. İşte o zaman istikrar sürsün.

Ben bu yazıyı yazarken emeği geçen tüm Türkiye Halkı’na ve siyasi oluşumlarına Teşekkürü borç bilirim.
Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Bursa Nutku’nu okuyan her Türk Genci’nin yapması gereken bir şey yaptım. Özür Dilerim…

Dönen Dönsün, Ben Dönmezem Yolumdan..

Kutay YÜCELEN

03.11.2015

Avatar

Latest posts by dusgezginikutay (see all)

Article Categories:
Anekdot · Eleştiri · Hayata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.