Ağu 11, 2018
447 Views
1 3

On Beş Temmuzun Uzantısı Olan Bugün Dolarla Yapılan “DARBE”

Written by

Dün on beş Temmuzda besmele çekerek sokağa imanla insanlığımızla indik ise, bugünde on beş Temmuzun uzantısı olan Dolarla yapılan “DARBE” ile yine Besmele çekerek dolarımızı altınımızı bozdurarak Türk liramıza insanlığımıza imanımıza güvenerek         darbe” yi bertaraf etmek için gönülden birleşerek darbeyi sokağa çıkmadan Âlemlerin Rabbi Allah C.C.yardımı ihsanı inayeti Nusreti ile yıkmaya devam edeceğiz. Gerçi birçokları bunu murat ederken isterken, biz vatan bayrak iman sahibi vatan sevdalısı Muradımız insanlık birlik beraberlik bir lokma ekmeği beşe bölerek yemek olduğundan her şeyi Âlemlerin Rabbine Kulluk vazifesinin yüklediği misyon ile insanlık için çalışarak, şer güçleri yıkmaya çalışma raddesi (derece) ile yollarımız ayrılırken, kalbimizde vatan bayrak insanlık telkini ile her zaman çizgimizi belli edeceğiz.

 

“*Bismillah öyle büyük bir meseledir ki, kalbi imanla dolu bir Hz. Musa’nın (a.s) telaffuz etmesiyle, tam bir iman ile besmele çekip asasını yere vurmasıyla Kızıldeniz’i yaracak bir kuvvettir. Sahi, hiç düşündük mü Allah neden Hz. Musa’ya (a.s) asasını yere vurmasını emreder? Yani Musa (a.s) asasını yere vurmayacak olsa Kızıldeniz yarılmayacak mı? Hâşâ! Lâkin Allah bu örnekte olduğu gibi bizden küçük de olsa bir fiil istemektedir. O’na dayanıp koyduğu emir ve yasaklara zerre tereddüt duymadan ‘’Ey Allah’ım asamı yere vursam ne olur? ‘’ demeden, gram şüphe duymadan, senin adınla ey Rabbim diyen kişiye Kızıldeniz’i yarması gibi bize de bugün ehl-i küfrün parasına, silahına, gücüne, sayısına aldırmadan, küçük de olsa yapacağımız işlerde tam manasıyla iman edip yaptığımız takdirde murâd-ı İlahî tecelli edecek olduğunun ve bütün ehl-i küfrün zir-ü zeber olacağının anlamını ihtiva etmektedir. “*

 

Melih Akyıldız kardeşimiz besmele ile yola çıkmamızı çok güzel anlatmış bende alıntı yaparak bu eserimi onun bu güzel eseri ile taçlandırmak istedim.

Bizler bugün on milyar kazansak insanlığımızı vatanımızı kaybeder isek ne kazanmış olacağız? Pranga tahakküm esaret zulüm vatansız bayraksız yaşamaktan başka ne olabilir ki? Dün şahadete koşanlar bizden aynı cesaretle vatana bayrağa insanlığa, Allah rızası için sahip çıkmamızı göstermek için şehit olduklarından eminim, bundan gayrisi şeytan ve uşaklarına hizmettir yıkımdır, vesselam.

Mehmet Aluç

*Bu kısım alıntıdır- Melih AKYILDIZ –Nefer Dergisi-Sayı 1

Mehmet Aluc

1962 Malatya doğumluyum.Evli ve dört çocuk babasıyım,kamuda emekliyim.Kendi halimde şiir öykü denemeler yazmaktayım.İnsanın yaşamında gereklidir bir şeyler söylemek bir insana faydalı olmak,gönülde gülümsemek gülümseyen gönüllerle birlikte olmak.Bende bu amaçla yazıyorum kendimce,insanlarla bu amaç uğrunda birlikte olmak için gülümsüyorum.
Mehmet Aluc
Article Tags:
· · · · · · · · · · ·
Article Categories:
Hayata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.