Kas 23, 2015
1972 Views
0 0

Sıradan Olmamak (Matrix’e Karşı Gelmek!)

Written by
CNv9EZCWIAApgg9 (1)
 

 

 
Sıradan olmak ve  hayatınızı yaşamak (zevk almak), sıradan olmak herkes gibi olmak  aynı programları izlemek, aynı şeyleri düşünmek, aynı şeyleri yemekten zevk almak ve günün sonunda aynı saatte uyumak ve aynı saatte kalkmak kısaca herkesin yaptığı şeyleri tekrar yapmak. Peki buna karşı çıkarsanız?
 
 

 
 
Yalnız kalırsınız ve bir zaman sonra kendinize fısıldarsınız (delimisin ayyol) arkadaşınız olmaması en başta gelir. İçinizdeki “benle” sürekli muhattap olmanız, hayal dünyanızda dünyalar oluşturmanız ve orada kaybolmanız  çünkü bu dünyanın size göre olmadığını düşünürsünüz. Aslında buna “asosyallik” denilebilir ama “Anti Sosyallik” bana uygun gelmiyor ben sistemden ve sistemde var olan itaatkar insanlardan dolayı sosyal değilim veya kendimi böyle avutuyorumdur. (dur da boşluk mu var?)  
 
 
 
“Matrix” e karşı geliyorum belki yanlış yerde hatta yanlış bir dünyada doğmuş bile olabilirim değil mi? Belkide “Zion” da doğmalıydım kim bilir, eminim sisteme karşı göründüğüm için bana “Anarşist” yakıştırması yapacaksınız bilemiyorum buna henüz bende tam olarak karar verebilmiş değilim var olan ahlaki kurallardan memnun sayılırım disiplin i sevmiyor değilim.  Benim asıl sorunum ise her gün aynı algoritmada çalışan beyinler “İnsanlar” Öyle ya belkide bu yüzden kendime farklı dünyalar seçtim, bunu bazen hayal dünyamda gerçekleştirdim bazen de 15.6 inc. lik bir ekranda “Windhelm” de dolaşmak koskoca gerçek dünyadan daha zevk verir oldu bana… 
 
Peki sıradan olmamak hayatınızı nasıl etkiliyor nasıl bir insan oluyorsunuz anlatayım…..
1. Hayattan zevk almamaya başlıyorsunuz gelecek hedefleriniz olmuyor çünkü hedefin ilk anahtarı amaçtır amacı kazandıracak tek şey de “zevk ve şehvettir” üste yazdıklarımdan anlayacağınız üzere size zevk veren şeyler sizin için çok daha farklı şeyler oluyor. Belki sizin için denize girmek zevk verirken ben oturup “Şirinler” izlemekten daha zevk alıyorum eh “Şirinler” izlemek için de pek bir amaca ihtiyacınız olmuyor açıkçası.
 
2. Hiç bir zaman sevgiliniz olmuyor çünkü Türkiye’de (belkide her yerde böyledir kim bilir lütfen beyifendi (i) “Neptün muaf”) bir bayanla bir şeyler yaşamak için onların hoşuna giden şeyleri yapmalı fiziksel olarak güçlü ve atarlı olmalı bütün liselilerin gittiği kafelere gitmeli maç izlemeli, sisteme küfretmeli ama sistem için çalışmalısınız  hatta sıradan olma uğruna  bir kaç sigara ile bira içmelisiniz belkide, ayrıyetten  yeni çıkacak iPhone modelinden söz etmeli ve Whatsapp’dan birbirinize sürekli  kalpli emojiler göndermelisiniz. (Güzel taktik verdim ayak üstü)
 
Peki kurtuluş (Nirvana!)
 
 
 
Demin  dedim ya belki “Neptün” de farklıdır her şey diye 🙂 Şaka bir yana kendim için söylemem gerekirse “yaşadığım” köy (Bafra) ün bana ait bir yer olmadığından kaynaklanıyor aslında bu sıradan olmamak onlarca “Elma” nın içinde tek bir “Armut” olmanız demek oluyor burada peki ne yapmalı hmm.. Ne derler bilirsiniz kelin merhemi olsa kendi başına sürer diye (güzelde derler diyene helal olsun) ama o “Elma” ların (Apple marka olarak efnm. tabii ki) arasından kendinizi kurtarıp “Armutlar” topluluğunuzu bulmanız ve sizin için farklı ama “Elmalar” için sıradan olmanız gerekiyor…
 
Biterken çalıyordu (yalan yok) : 
 

Article Categories:
Eleştiri · Hayata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.