Kitap Gönder
Eyl 10, 2017
557 Views
8 0

Trinity Zehri

Written by

Trinity Zehri

İçinde belirtilmemiş alıntılarda vardır

I. Çıplak Bırak

Algıyı kontrol eden insanoğlunu tutsak ederdi. Bu deneylerle doğrulanmıştı ve gerçekçiliği kanıtlanmıştı. Ruhsal olarak ve peşinden fikren ardındansa eylemler ile yönlendirilebiliyoruz demek oluyor bütün bunlar. Kısmen demiyorum, tamamen de diyemiyorum. Kendimize dönüp baktığımızda kabullenmeyiz ve olayda tam bu aslında. Sevdiğin erkeğin ya da kızın filmlerdeki ve ”instagramdakiler” gibi olmasını istemenin sebebini sor kendine. Daha azıyla yetinememeyi sor veyahut içten içe neden başkaları gibi olmak istediğini sor. Ama kabullenemeyecek isen, sorup da o tatlı canını sıkma derim. Uzun lafın kısası kendinize yirmi bir yahut kırk gün boyunca aynı şeyi tekrarlarsanız buna inanır ve eyleme geçersiniz. Aynı süre zarfında hep aynı görüntülere bakmakta aynı etkiyi oluşturur. 

II. Pejmürde Bir Kıyafet Ver

Algılarını kontrol edebilenler, merceklerini ara sıra yanlışa da çevirip bakanlar oldu. Doğruya odaklananlar, en ufak pürüzde hemen caymaya kalktılar. Doğruya gözü gibi bakanlar caymadılar. Gönüllerde taht kurmayı planlamayanlar farkında olmadan bunu başardılar ve izleri kaldı, kalıyor, kalacak. Niyetleri sadece gönüllerde taht kurmak olanlar, sadece bir müddet başarılı oldular ve bu böyle olacak. Rengarenk hayatların bir anda siyah beyaz olması ağır bir problemdi, mutlulukların alaşağı edilip hüznün doruğa çıkması. Bazıları, içinde bulunduğu durumun sanki ebediyen süreceğini zannettikleri için dahada üzüldüler, bazılarıysa hemen ertesi gün sevinçten uçuyor gibiydi. Bu, üstü baya bir kapalı algının değişim sürecinde büyük bir yer kapladığı gerçeğiydi. Kimileri kendi hatalarına, yanılgılarına bakmayıp daima kadere kötü söylemlerde bulundular. Kader insanın kendi çabasına bağlı olarak şekillenirdi onlar bunu kaçırdılar. Kimileriyse itiraz etmeyip dayandılar, onlar bir çok şeyin farkındaydı. Kimileriyse tüm gerçekleri bildikleri halde akılları karıştıran zehirli kelimelerden kitaplar basıp genç dimağları zehirlediler.

III. Şık ve Tam İstediği Gibi Bir Kıyafeti Taksitle Sat

Ne ayağa kalk nede yere düş istemezler, çünkü bir bildikleri vardır. Kendi siyahlarını toz pembe gösterir ve yandaşlarını buna inandırırlar sonradan işin sırrına erenlere ne mutlu. Öte yandan başkalarının pembelerini ise siyah gösterirler ve buna inananlar bahsi geçen zehirlenenler olur. İki at vardır ve birisine ilaç verip performansını düşürür sonra sana almanı istediği atı kolayca aldırtır. Üç kapı vardır ve sen hep doğru kapıdan girdiğini zannedersin.

HeyGenius

HeyGenius

HeyGeniusDepartment at HeyGeniusDepartment
Keşfedilecek ne varsa, içeride bir yerlerde olmalı.
HeyGenius
Article Categories:
Aforizmalar · Dadaizm · Eleştiri · Hayata Dair · Tarih

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.