Kayıt Ol
Oca 1, 2015
1031 Views
0 0

Yeni Yıl Muhabbeti

Written by

Nedir bu yılbaşı muhabbeti?
Müslüman bir topluma yakışır mı böyle gevur işleri?
Ki böyle bir müslüman toplumda söz konusu dahi olmamalıdır lakin durum ortada…
Neden bu kadar batıya özeniyoruz? Neden bu kadar batılıyız? Neden bu kadar gevur çakmasıyız?
BİZ MÜSLÜMANIZ! Ne yahudiyiz nede hristiyan biz MÜSLÜMANız!
Biz batılı değiliz batılı olmamalı ve batıya özenmemeliyiz. Biz İslamın, müslümanlığın en güzel yaşandığı Türk-İslam devletlerinin ve Osmanlının torunyuz. Biz doğru yolda olmanın öncüsüyüz ki ne yazık ki bunu kaybetmek üzereyiz. Evet yeni bir yıla giriyoruz diye sevinebilirsiniz ama bunu içerek kendinizi dağıtarak yapmayın. Bir hicri yılbaşına girmek daha heyecan verici olmalı bir müslüman için ve bir Müslüman Kur’an-ı Kerim okuyarak selavatlar çekerek girmelidir yeni yılına ama bizim yaptığımız gayrimüslim usulu kutlayıp içki içmek. Bir müslümanın içki içmesi nedir? Değil yılbaşında normal bir günde bile bir müslümanın içki içmesi doğru değildir. Gelgelelim yeni yıl teranesine. Bugün içkide kumarda müslüman kardeşlerim tavan yapmış peki bilmezler mi içki kumar haramdır?
İçki nasıl haram kılınmıltır bilir misiniz?
Sahebe-i Kiram içki haram kılınmadan önce gayet tabi içki içiyordu.Daha sonra içki üç aşamada peyderpey bir şekilde haram kılındı ve ben bu olaydan çok etkilenirim Sahabe-i Kiram içki haram kılındığı anda ellerinde bulunan içki bardaklarını sokaklara boşaltmışlardır ve sokaklar içki gölü haline gelmiştir. Ne müthiş bir teslimiyet ne müthiş bir iman… Kanaatimce bizlerde böyle olabiliriz.
Güzel kardeşlerim bizler içimizdeki şu batılılaşma arzusunu, gevur özentiliğini atalım. Günahlarımızı attığımız yeri bir sokağa benzetirsek sokaklar temizlenir lakin içimiz, saflığımız biz istemedikçe ve garyet etmedikçe temizlenmez..! Artık tam bir müslüman toplumu olmalıyız. Sevgi, saygı, hoşgörü ve helal çerçevesi içinde yaşayalım ve bugün Mekke’nin mübarek beldemizin fethi bu fetihle gönüllerimizdeki imanı feth edelim.. 🙂
Dua ile…
-Büşra Aslan-
KURAN2

Büşra Aslan

Yazar, çok yazar, hep yazar...
Mavi'ye gönül vermiş Acemi bir Şair...

Latest posts by Büşra Aslan (see all)

Article Categories:
Eleştiri

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.