Kitap Gönder
Ara 7, 2017
790 Views
13 0

ABD BARIŞI

Written by

Amerika Birleşik Devletlerinden şaşırılmayacak barış(!) sözcükleri. Tekrar Ortadoğu’da istikrar, güven ve barış(!) ifadeleri. Tarihte aynı stratejiyle işgal politikası izleyen ve dünyanın merkezine kendi çıkarlarından başka bir açıdan bakmayan, ABD başkanı ve yüce(!) halkı. Yaptığı açıklama tarihi kadar kanlı, rezil ve küstah olduğu; barış diye girdiği her yerde masum insanların kanına bulanan elleriyle işgalci devletin yeni bir yüzü olan Donald Trump.

Dün aynı taktikle atalarının yaptığını, bugün torunları uygulamaya devam ediyor. Afganistan’a, Irak’a, Suriye’ye, Yemen’e barış götüren yüce devlet ABD(!), absürt açıklamalarıyla yeni işgali resmileştiriyor. 11 Eylülde Bush’un El Kaideye İkiz kuleleri vurdurmasıyla teröre karşı barış politikası izleyen Başkan, Obama yönetimiyle barış güvercini görüntüsüyle Afganistan’ı işgal ediyor. Amaç: Terörle mücadele, tabi yersen. CIA kampında eğittiği Saddam Hüseyin’i kendi halkına astıran kim? Halka zulm ettiren, Kuveyt’i işgal ettiren, sözde ABD ve onun gayri meşru evladı İsrail’e karşı açıklama yaptıran ve bu açıklamaları önce kendisi için sonra Dünya için bir tehdit olduğunu vurgulayan; bu tehdidin tehlikeli olduğunu söyleyip Irak’a barış(!) götüren kim? Aynı senaryoyu uygulayıp kan dökmeye ve döktürmeye devam eden Amerika. Şimdi her taşın altında onları aramak paranoyaklıktır diyenlerimiz olacaktır.   Öyleyse bu bölgelerin büyük petrol rezervlerine sahip olduğunu bilmiyoruz demektir. Ha sadece petrol için mi? Tabii hayır. Uyuşturucu, kaçakçılık, insan ticareti gibi bir çok faaliyetlerin de buradan sağlandığını bir yere not edelim.

Hepsinin yanına bir de ellerindeki silahların ABD ve Rus yapımı olduğunu ortaya koyarsak, bulmaca az çok çözülüyor demektir. Birileri halkı kışkırtıyor, aralarını açıyor, kan döktürüyor. Tabii bunun için ne lazım; silah. Aynı eller silahı da para ya da petrol ve diğer belirttiğim faaliyetler karşılığında satıyor. Al gülüm ver gülüm ticaretinde kazanan hep birileri oluyor. Hem ellerindeki eskimiş silahları nakite çevirmiş oluyor; hem de toplumu çatıştırmaya devam etmiş oluyorlar. Oyun bittikten sonra sihirbaz oraya barış değneğini dokundurarak; toplumu huzur(!)a kavuşturuyor.

Hala anlamamışsak eğer bir de Suriye’ye bakalım. PYD ve YPG kamplarında dolanan ABD askerleri orada barış sağlamak için mi var; yoksa istikrarsızlığı devam ettirmek ve kolayca sömürüsüne devam etmek için mi? Fırat Kalkanında her yerinden ayrı sesler çıkaran bir devletin(ABD ve diğerleri); barışı sağlayan, istikrara yön veren, toplumlar tarafından beklenilen vefalı Türk askerlerine neden karşı olduğunun bir izahı var mıdır acaba? Teröre çanak tutan paralı uşaklara, Mehmetçiğin balyoz yumruğu acı veriyor da ondan.

Bugün geldiğimiz nokta, bütün olayları açıklamaya yetecektir. Aradaki fark ise Filistin’de bir terör örgütünün değil; terör devletinin bulunmasıdır. Filistin topraklarını işgal eden İsrail’in başkentinin Kudüs ilan edilmesi, Filistin’e barışın getirilmesi gibi palavraların tekrar aynı ağızlardan söylenmesidir, İsrail’in yapacağı nice zalimliğin meşrulaştırılmasının en net ifadesidir. İsrail artık Ortadoğu’da ABD’nin bir üssü konumuna gelmiştir.

Bunlara rağmen hala ABD  ve diğer terör yandaşı devletleri masum görenlerimiz varsa; açıklamanın tarihine (6 Aralık 2017) ve 9 Aralık 1917 Kudüs’ün işgali tarihleri arasında bir bağlantı var mı bunu da sizlere bırakıyorum. Hiçbir olay, tarih ve açıklama tesadüf olamaz diyerek; kendi düşüncelerimle.

 

Ortadoğu’da barışın nasıl sağlanacağını öğrenmek isteyenlerse, İslam ve Türk tarihlerinden gerekli dersleri alabilirler. Bizler kan dökmemeye özen gösteren; masuma, kadına, çocuğa, yaşlıya kılıç doğrultmayı yasaklayan bir peygamberin ümmeti, fetihlere şehirlerden değil gönüllerden başlayan ataların torunlarıyız. Bütün dünyaya adaletle hükmetmiş ceddin nesilleriyiz. Ne yazık ki bugün Müslümanların içinde oynanan oyunlara dur diyemiyor, bir olamıyoruz. Aynı dine, aynı Peygambere, aynı Kur’an-ı Kerim’e, tek olan Hakk’a sahipken, bu kadar birlikte, dirliği sağlayamıyorsak oturup düşünme zamanı bizdedir.

Vesselam….

Latest posts by Ali ACAR (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.