Kayıt Ol
Tem 17, 2018
451 Views
0 0

ADAM OLMAK !?

Written by

Sizden düşünmenizi istiyorum , Türkiye de ‘adam’ lafını kullanabileceğiniz kaç kişi var ?
ÇoK az dediğinizi duyar gibiyim.
Katılıyorum bence de çok azlar…
Acı bir durum değil mi sizce de? Bu hayatta o kadar insan tanıyoruz ancak o tanıdıklarımızdan bir kaçı dışında ‘adam’ kelimesini tam anlamıyla hak eden hiç kimse yok. En önemlisi de başta güvenebileceğimiz kimse yok!
Zamanında benim için bir aralar değerli olan bir büyüğüm bana ‘bana bile güvenme bu dünya da!’demişti. O zamanlar küçüktüm ve o’na kaşlarımı çatarak ‘neden sana güvenmeyim? sana güvenmeyeceğim de kime güveneceğim!!!’ demiştim.Sorumu küçük bir tebessümle geçiştirmişti. Bu konuşmanın ardından tam olarak 4 sene geçti.Ve ben o geçen 4 sene de o cümlenin doğruluğunu iliklerime kadar hissettim.Adam tabirini kullandığınız değerlileriniz bile bir gün adam olmadığını belli ediyor arkadaşlar…
her neyse ,
Bu yazıyı neden yazdığımı merak ediyorsunuzdur açıklayayım; 2 gün önce bir yazı okudum İzmir de gerçekleşen bir cinsel taciz’le alakalıydı.İki genç kız yolda yürürken bir motosiklet yaklaşıyor yanlarına ve arkadaşlardan birine cinsel temas da bulunuyor.Motosikletin arka bölümünde oturan gereksiz ise arkadaşının yaptıklarına ses çıkarmadan izliyor.Bir süre sonra yakalanıyorlar , biri serbest bırakılıyor, cinsel temasta bulunan ise gözetimde kaldıktan sonra serbest bırakılıyor.
Ben artık insanların akıllarının başında olduğundan gerçekten şüphe etmeye başlamış durumdayım.Siz onları serbest bıraktığınızda onlar tekrar aynı şeyleri yapmayacak mı?
başka kızları ya da kadınları rahatsız etmeyecekler mi?
Bunların cevabını aslında gayet iyi biliyorsunuz ‘YAPACAKLAR’ ama siz bunları bile bile onları serbest bırakıyorsunuz ve onlar ‘ADAMIM’ diyerek dışarıda dolaşıyorlar.
Benim bildiğim adamlık böyle olmaz tam tersine böyle ahlaksız şeyleri gördüklerinde buna izin vermeyenlere adam denir.Artık dışarıda rahat bir şekilde yürüyemiyoruz ya da kendi adıma konuşayım şahsen ben hiç rahat değilim!
Kendini adam sanıp dışarıda dolaşan bir takım gereksizler tarafından ya sözlü tacize uğruyoruz ya da vücutlarımız göz hapislerinde oluyor.Ben her dışarı çıktığımda bunları gerçekten yaşıyorum , ben açık giyinen bir insanım ve böyle bir konu açıldığında ben bunu dile getirdiğimde bana bir kaç kişi ‘açık giyinirsen tabi ki bakarlar’ diyor . Bu düşünce o kadar saçma ki insanlar özgür bir şekilde istediğini giyinemeyecekse , dışarıda dolanamayacaksa bir anlamı kalmıyor .
Ben her çıktığımda illa ki bir kaç kişinin göz hapsinde oluyorum ve bu o kadar rahatsız edici bir şey ki!…
Size yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum;
Bir kaç hafta önce spora gitmiştim yani bilirsiniz spor da genellikle tayt ve sporcu atleti giyilir öyle giyiniyordum bende neyse , benim gittiğim saatte genellikle kimse olmazdı ama bu sefer gittiğimde 29-30 yaşlarında bir adam! vardı böyle şeylerden de rahatsız olan bir insanımdır neyse takmadan kendi işime odaklandım ama adamın göz hapsine girdim bir kere biliyorum, adam benim tam arkamda hareket yapmaya başladı neyse dedim takmamaya çalıştım ve oradan çıktım bir kaç dakika sonra benim yine arka tarafıma geldi ben sinirli bir şekilde adama bakarken adam pişmiş kelle gibi gülüyordu. Bir hareketi yapamadım hocalar da yok o sıra adam geldi ve yardım etmek istedi anlarsınız ya o biçimde bi yardım etmek değildi onunkisi benim o an kayışlar çok fena koptu ve elimde ağırlığı adamın ayağına isabet ederek attım ve çıkıp gittim.büyük bir ihtimal adamın ayağı ezilmişti ancak bu benim umurumda mı?HAYIR! Yaptığım şeyle gurur duyuyorum!
her neyse…
Artık bu durum olaylara gerçekten katlanamıyorum bir şey yapmak istediğimizde bile bir yerden çıkıyorlar ve bu yaptıklarından da utanmayıp etrafta adamım diye geziyorlar. Tekrar söylüyorum adamlık böyle olmaz!
Eğer sen uçkuruna sahip çıkamıyorsan hedefin masum kızlar olamaz!
Gerçekten kendinize sahip çıkamıyorsanız sizin gibi olan çok kadın var onları bulun onlar size yardım eder!
.
.
.
Yazdıklarım doğru ya da yanlış , ayıp ya da doğru umrumda değil!
Bunlar benim düşüncelerim ve ben bunları dile getirmekten utanmıyorum!
Kendini koruyacak çok fazla kız var ancak bir o kadar da kendini koruyamayacaklar var!…
SON

Avatar

Latest posts by selin (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.